20 Mayıs 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 06.03.2023 13:53 | Son Güncelleme: 06.03.2023 15:18

Akşener ikna oldu: Kılıçdaroğlu aday, Yavaş ve İmamoğlu yardımcıları olacak

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu sürpriz İYİ Parti ziyaretinde Meral Akşener'i ikna etti. Partiler Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı, iki büyük şehir belediye başkanının ise cumhurbaşkanı yardımcısı olması konusunda uzlaştı
Akşener ikna oldu: Kılıçdaroğlu aday, Yavaş ve İmamoğlu yardımcıları olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına ikna ettiği öğrenildi.

Oksijen’e konuşan üst düzey bir kaynak yeni formüle göre iki büyükşehir belediye başkanının da yürütmeden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı görevine getirileceğini söyledi. Bugün iki belediye başkanı İYİ Parti Genel Merkezi’nde Akşener ile bir araya geldi. Akşener’in masadan ayrılığından sonra bugün buluşacak olan beş parti liderinin toplantısı ise saat 15.00’e ertelendi.

Zorlu, Oksijen'in özel haberini doğruladı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Yavaş ve İmamoğlu'nun İYİ Parti Genel Merkez Ek Binası'nda Akşener'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in milletin sesi ve iradesi olma sorumluluğunu en başından beri duyduğunu ve bu bilinçle hareket ettiğini belirterek şöyle konuştu: Genel Başkanımız, milletimizin yine sesi doğrultusunda, milletimizi heyecanlandıracağını düşündüğümüz yeni bir kuşatıcı ve kapsayıcı, milletimizi yeniden heyecana sevk edecek bir öneriyi Millet İttifakı'na sunmuştur. 2018'de Millet İttifakı'nın işbirliğiyle büyük bir başarıya yakalamış sayın büyükşehir belediye başkanlarımız, Sayın Genel Başkanımızı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında, her iki belediye başkanımıza seçilecek 13. Cumhurbaşkanın yetkili, icracı iki cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları konusunda kendilerine önerilerini iletmiştir. Bu önerilerini önümüzdeki dakikalar içerisinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na da Sayın Genel Başkanımız aktaracaktır. Müzakere süreci bu şekilde, bu dakikalardan itibaren devam edecektir. Katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz.