03 Mart 2024, Pazar
Haber Giriş: 26.02.2023 20:19 | Son Güncelleme: 26.02.2023 21:40

Bahçeli'den istifa tezahüratlarına yanıt: Maçlar seyircisiz oynansın

Dün gerçekleşen Fenerbahçe-Konyaspor ve bu akşam yapılan Beşiktaş-Antalyaspor maçlarında, tribünlerden istifa tezahüratları yükseldi. MHP lideri Devlet Bahçeli konuya dair yaptığı açıklamada, maçların seyircisiz oynanması gibi önlemler alınması gerektiğini söyledi
Bahçeli'den istifa tezahüratlarına yanıt: Maçlar seyircisiz oynansın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yapılan Fenerbahçe-Konyaspor maçında taraftarların istifa tezahüratları üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bu akşam oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçında da benzer anlar yaşandı. 

"Seyircisiz oynansın"

Twitter'dan açıklama yapan Bahçeli, kulüp başkanlarının maçların seyircisiz oynanması gibi önlemler alması gerektiğini söyledi. Bahçeli, "Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında trübünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur. Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır" ifadelerini kullandı. 

Bu durumu depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlara yapılan bir saygısızlık olarak yorumlayan Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır. Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir. Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir" dedi.