10 Aralık 2022, Cumartesi
Giriş: 14.11.2022 10:48 | Son Güncelleme: 14.11.2022 10:56

Beyoğlu'nda patlamanın yaşandığı yere karanfil bırakıldı

Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ile Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, patlamanın meydana geldiği İstiklal Caddesi'ndeki alana yaşamını yitirenlerin anısına karanfil bıraktı
Beyoğlu'nda patlamanın yaşandığı yere karanfil bırakıldı - Resim: 1

Kaymakam Demirelli, gazetecilere yaptığı açıklamada, hain saldırıyı düzenleyenlerin ülkenin, milletin birliğini, bütünlüğünü hedef almak istediklerini ancak birliği, dirliği, bütünlüğü bozamayacaklarını ifade etti.

1 | 9
Beyoğlu'nda patlamanın yaşandığı yere karanfil bırakıldı - Resim: 2

Demirelli, "Burada şehit olan 6 vatandaşımızın anısına, Belediye Başkanımızla birlikte karanfil koyduk, onları hem anmak hem de buradan bir mesaj vermek için. Beyoğlu'muzun, Türkiye'nin gözbebeği olan bu caddede yine o canlı, kültürün, sanatın başkenti dediğimiz canlı günlere bir an önce bu olaydan etkilenmeden devam etmek için buradan mesaj vermek istedik" diye konuştu.

2 | 9
Beyoğlu'nda patlamanın yaşandığı yere karanfil bırakıldı - Resim: 3

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da hain saldırıyı lanetlediklerini vurguladı.

3 | 9
Beyoğlu'nda patlamanın yaşandığı yere karanfil bırakıldı - Resim: 4

Yıldız "İnanıyorum ki birlik beraberlik içerisinde, çok daha güçlü bir dayanışmayla hep birlikte yine yaralarımızı saracak, zor günlerin üstesinden geleceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı konuştuğumuz bu günlerde, istikrara, birliğimize, beraberliğimize yapılan bir saldırıdır" dedi.

4 | 9