30 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 22.05.2023 21:33 | Son Güncelleme: 23.05.2023 09:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sinan Oğan ile ilgili yeni açıklama

Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakı adayını destekleyeceğini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında konuyla ilgili "Sinan Bey ile aramızda bir pazarlık kesinlikle olmadı" şeklinde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sinan Oğan ile ilgili yeni açıklama

Günlerdir Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için vereceği karar beklenen Sinan Oğan, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan'ı destekleyeceğini ilan etti. Oğan'ın açıklaması sonrası Erdoğan, TRT Haber'de katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Oğan ile ilgili açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

  • Sinan Bey'le buradaki ofisimizde bir görüşme yapmıştık. Bugün de bizi ve Cumhur İttifakı'nı destekleyeceğini beyan etti. Kendisine şahsım ve bütün yol arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.
  • Sinan Bey ile aramızda bir pazarlık kesinlikle olmadı. Bir Afet Bakanlığı kurulması gündeme gelebilir. Mültecilerin kısa zamanda güvenli geri dönüşü için çalışıyoruz. Suriye’nin kuzeyinden askeri çekmek güvenlik zaafiyeti oluşturur.
  • Biz başından beri insani yaklaştık, ülkemize yakışanı yapacağız. Muhalefetin Sinan Oğan Bey’i linç edeceğini tahmin ediyorduk. Sinan Bey’e yönelik lince milletimiz 28 Mayıs’ta cevabını verecek”