02 Aralık 2023, Cumartesi
Haber Giriş: 13.03.2023 12:43 | Son Güncelleme: 13.03.2023 13:59

Depremlerden etkilenen 8 il için gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Bölgesi geneli ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin batısı için gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu. Yağışların, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor
Depremlerden etkilenen 8 il için gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğün açıklamasına göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi geneli ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin batısı için gök gürültülü sağanak yağış olacak. Yağışların, pazartesi akşam saatlerinden itibaren Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde, salı günü sabah ve öğle saatlerinden itibaren Şanlıurfa, Mardin, Gaziantep, Kilis ve Kahramanmaraş çevrelerinde perşembe gününe kadar etkili olacağı tahmin ediliyor.

Türkiye'nin 5 günlük tahmini hava durumu

Bölgelerdeki yağışların çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, güney kesimlerde yerel dolu yağışı, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevrelerinde toz taşınımı ve çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak: AA