08 Haziran 2023, Perşembe
Haber Giriş: 08.02.2023 12:19 | Son Güncelleme: 08.02.2023 15:19

Depremzedelere yardım için e-Devlet'te iki yeni hizmet kullanıma sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, depremzedeler için kan bağışı ve nakdi yardım yapacak vatandaşlara yönelik iki yeni hizmeti e-Devlet Kapısı'nda kullanıma açtı
Depremzedelere yardım için e-Devlet'te iki yeni hizmet kullanıma sunuldu

Kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları, yapılacak yardımları organize etmek üzere çalışmalar yürütüyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağış yapmak isteyen vatandaşlara güvenli yöntemler sunmak amacıyla e-Devlet Kapısı'nda iki yeni dijital hizmet geliştirdi.

Bunlardan ilki, depremden zarar gören vatandaşlara kan vermek isteyenlere yardımcı olacak. Kan bağışçıları, en yakın kan bağış merkezini e-Devlet Kapısı üzerinden öğrenebilecek. Türk Kızılay'ın e-Devlet Kapısı'ndaki En Yakın Kan Bağış Merkezi hizmetiyle en yakın noktada bulunan merkeze ait adres, telefon ve çalışma saati bilgileri harita üzerinden görüntülenebilecek. Ayrıca haritadan seçilen kan bağış noktasına yol tarifi de alınabilecek.

Kredi kartıyla bağış imkanı

Vatandaşlar, AFAD'a ve Türk Kızılay'a ait iki ayrı Deprem Bağış Kampanyası hizmetiyle kredi kartlarını kullanarak e-Devlet Kapısı üzerinden bağışta bulunabilecek. e-Devlet Kapısı, bağış yapmak isteyenlere, ödeme aşamasında üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) koruması da sağlayacak.

e-Devlet Kapısı üzerinden verilen bu hizmetlerin linkleri 

En yakın kan bağışı merkezi için: ddo.link/kan-bagis

AFAD Deprem Bağış Kampanyası için: ddo.link/deprem-bagis

Türk Kızılay Deprem Bağış Kampanyası için: ddo.link/kizilay-bagis

Kaynak: AA