21 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 03.04.2024 12:10 | Son Güncelleme: 03.04.2024 12:12

Deva partili Ekmen: Dün geceki saldırıda Pervari Belediye Başkan adayımızın kardeşini kaybettik

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Bilen’in kardeşi Dündar Bilen’in çıkan kavgada ağır yaralanarak hayatını kaybettiğini açıkladı
Deva partili Ekmen: Dün geceki saldırıda Pervari Belediye Başkan adayımızın kardeşini kaybettik

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde belediye başkanlığını kazanan AKP’li Tayyar Özcan’ın kardeşi Mustafa Özcan ve DEVA Partisi Belediye Başkan Adayı İsmail Bilen’in kardeşi Dindar Bilen arasında çıkan sözlü tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada, Mustafa Özcan ve Dündar Bilen ile 2 kişi yaralandı. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, ağır yaralanan Dündar Bilen’in hayatını kaybettiğini duyurdu.

"Bu katle varan hukuksuzluklar ve sorumlular gün gibi ortada"

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ekmen, şu ifadelerde bulundu:

Dün gece yapılan saldırıda Pervari Belediye Başkan adayımız İsmail Bilen’in kardeşi Abdurrahman (Dündar) Bilen’i kaybettik. Böyle bir olayın yaşanmaması için aylarca uğraştık didindik ancak çabalarımıza hiç bir cevap alamadık. İçimiz yanıyor. Buna rağmen, geceden beri tüm çabamız olayların büyümemesi yönünde oldu. Mutedil dilimiz yeni bir olayı engelleme çabasındandır. Bu katle varan hukuksuzluklar zinciri ve sorumlular gün gibi ortadadır.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti

Gerginliğin artması nedeniyle Siirt Valiliği tarafından ilçe merkezi ve köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Valilikten yapılan yazılı açıklamada "İlimize bağlı Pervari ilçe merkezi ve bağlı tüm köylerde, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 3 Nisan 2024 tarih ve saat: 01.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir" ifadelerine yer verilmişti.