23 Haziran 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.03.2023 22:00 | Son Güncelleme: 03.03.2023 22:09

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: Hakikati yansıtmayan açıklamalar doğru olmamıştır

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sözlerinin ardından altılı masada bulunan liderler peş peşe açıklamalar yapıyor. Son olarak DEVA Partisi Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır" dedi
DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: Hakikati yansıtmayan açıklamalar doğru olmamıştır

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in seçim adaylığı konusundaki açıklamalarının ardından DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı. "Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır" diyen Babacan, var gücüyle çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Babacan'ın açıklamaları şöyle:

"12 Şubat 2022 tarihinden bu yana altı siyasi parti olarak, karşılıklı anlayış içinde özgürlükçü demokratik bir hukuk devleti inşa etme hedefiyle önemli adımlar attık. Tüm süreç boyunca yürüttüğümüz çalışmaları; milletimize ve gelecek nesillere adalet, barış, refah ve huzur getireceği inancıyla ortak akıl, istişare ve uzlaşma ile sürdürdük.

Nezaketi ve hakikati yansıtmayan açıklamalar doğru olmamıştır

En önemlisi de çalışmalarımızı, katılımcılık ve demokrasi kültürünün bir gereği olarak altı siyasi partinin tam mutabakatının esas alındığı bir zemin üzerinde yürüttük. Hiçbir siyasi parti, politik duruşunun ve parti tabanlarının kabul etmeyeceği bir tutuma zorlanmadı. Karşılıklı saygıyı esas alan böyle bir çalışma usulünde tabiati gereği dayatma söz konusu olmayacağı açıktır. Nezaketi ve hakikati yansıtmayan ve sağduyuya dayanmayan, itham edici açıklamalar doğru olmamıştır.

DEVA Partisi olarak, ilk günden itibaren samimiyet ve gayret ile elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyduk. Bu iş birliğinin başarılı olmasının; ekonomik krizin derinliğinde boğulan, adalete susamış, onurlu bir şekilde yaşama hakkı elinden alınmış, ağır bir deprem felaketi ile karşı karşıya kalmış halkımızın rahat bir nefes alabilmesinin yegâne yolu olduğu inancıyla hareket ettik.

Ortaya koyduğumuz çalışmaların arkasındayız

Biz, milletimizin hak ettiği tam demokratik bir yönetim anlayışını hâkim kılmak için ortaya koyduğumuz çalışmaların arkasındayız. Bu tarihi süreçte, hepimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Türkiye'yi içine düştüğü bu karanlık tablodan çıkartmak ve otoriter anlayıştan kurtarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."