21 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.06.2024 15:51 | Son Güncelleme: 26.06.2024 16:19

Erdoğan'dan muhabire: Ben mi rüyadayım, bu ojeler ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine soru soran muhabirin farklı renkteki ojelerini gördükten sonra muhabirle yaşadığı ilginç diyalog kameralara yansıdı. Erdoğan, "Ben mi rüyadayım?" diye sordu

Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından Meclis'ten çıkmaya hazırlandığı sırada, gazeteciler soru sormak istedi. Bu sırada gazeteci Rüya Erkuş, Erdoğan'a mikrofon uzatarak, "Kısa bir sorumuz olacaktı eğer..." dedi. Bu sırada Erkuş'un farklı renklerdeki ojeleri dikkatini çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ojeler ne? Ojelerin modeli acayip... Ben mi rüyadayım?" diye sordu. Erdoğan ardından, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'e dönerek, "Parti sözcüsü olarak bir değerlendirme alalım" dedi. Bunun üzerine Rüya Erkuş, "Efendim yaza hazırlık" cevabını verdi. Kısa süreli gülüşmelerin ardından Erdoğan gazetecilerin sorularını cevapladı.

Daha önce 'Kendine gel' demişti
AKP seçim koordinasyon toplantısının ardından gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, A Haber muhabiri Rüya Akkuş'un Yeniden Refah Partisi'yle ilgili sorusuna "Rüya kendine gel" sözleriyle tepki göstermişti.

 

Grup toplantısında kullandığı, "Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir" ifadesi üzerine, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yaptığı, "Yumruklarımız sıkılı olmayacak, el sıkışmaya, selamlaşmaya, müzakereye devam edeceğiz" açıklaması sorulan Erdoğan, "Söyleyeceklerimi söyledim zaten. Onun dışında bir şey söylemeye gerek yok" dedi. NATO Genel Sekreterliğine Mark Rutte'nin seçilmesi hatırlatılarak, "Yeni NATO Genel Sekreterinden bir beklentiniz var mı?" diye sorulan Erdoğan, şunları söyledi: "Yarım saat önce Rutte'yi tebrik ettim. 'Hayırlı olsun' dedim. Washington'da görüşeceğiz, bir araya geleceğiz. O da 'Washington'u beklemeden ben Türkiye'ye ziyarete geleceğim' dedi."