27 Mayıs 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 20.05.2023 22:12 | Son Güncelleme: 21.05.2023 00:06

Erkan Baş: Saraydakine kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta güle güle diyelim

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş sosyal medya hesabından paylaştığı video ile ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanma sürecine giren yurtdışındaki seçmene seslendi. Baş "Saraydakine 14'ünde kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta hep birlikte güle güle diyelim" dedi
Erkan Baş: Saraydakine kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta güle güle diyelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçecek Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turu için Türkiye'nin dış temsilciliklerinde ve gümrük kapılarında oy verme işlemi bugün başladı. 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanma sürecine giren yurtdışındaki seçmene seslendi. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verme çağrısını yineleyen Baş, "Sandığa küsme, umutları yitirme zamanı asla değildir" ifadelerini kullandı.

TİP lideri Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yurtdışındaki seçmene seslendi. "Üzerimize düşen görev, oylarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için sandığa gitmek ve oyumuzu kullanmaktır" diyerek seçmeni oy vermeye çağıran Baş, "Saraydakine 14'ünde kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta hep birlikte güle güle diyelim" dedi. Erkan Baş, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

Yurtdışında yaşayan, okuyan ve çalışan dostlarım. Bugün itibariyle Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için bulunduğunuz ülkede oy verme işlemleri başladı. Sizden, mümkün olan en kısa sürede sandığa giderek eşitlikten, kardeşlikten, özgürlükten, ülkemizi saray karanlığından kurtulma iradesinden yana oy kullanmanızı istiyorum. Sizden, Kemal Kılıçdaroğlu için oy kullanmanızı istiyorum.

28 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimin sadece Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında olmaktan çıktığını vurgulayan Baş "Konuşacak az şey kaldı. Bu seçim, domuz bağcıları, kendi sıralarında Meclis'e gönderenlerle ülkemizde kadınların eğitim ve yaşam hakkını savunanlar arasında bir seçimdir. Bu seçim, ülkemizin parasını pul edenlerle, gençlerin geleceğini yok edenlerle, milyonlarca emekçi için yeniden umudun yeşermesi arasında bir seçime dönüşmüş durumda" dedi.

Baş "Karşımızda beliren tehlike ciddidir. O yüzden şimdi sandığa küsme, umutları yitirme zamanı asla değildir. Sevgili dostlar, şunu unutmayın; Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs'ta halkın yarısının bile desteğini arkasına alamamış ve ülkede meşruiyetini çoktan yitirmiş birisidir. Şimdi, üzerimize düşen görev, oylarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için sandığa gitmek ve oyumuzu kullanmaktır. Haydi, saraydakine 14'ünde kapıyı araladık, 28 Mayıs'ta hep birlikte güle güle diyelim" ifadelerini kullandı