17 Nisan 2024, Çarşamba
Haber Giriş: 30.10.2023 19:42 | Son Güncelleme: 30.10.2023 19:47

İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 72'ye ulaştı

İstanbul'da akşam saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. İBB Cep Trafik uygulamasına göre, kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 72'ye çıktı
İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 72'ye ulaştı

İstanbul'da, haftanın ilk iş günü mesai bitiminin ardından birçok noktada trafik yoğunluğu meydana geldi. Kentin Anadolu Yakası'nda D-100 karayolunda Kartal ile Kadıköy arasında her iki yönde de araç yoğunluğu görülüyor. TEM otoyolunda Sancaktepe-Ataşehir ile Şile otoyolunda Altunizade ile Ümraniye arasında araçlar güçlükle ilerliyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Anadolu'dan Avrupa Yakası'na geçişlerde trafik yoğunluğu Ünalan'dan başlıyor. Diğer istikamette Çağlayan'dan başlayan trafik yoğunluğu, köprüde normale dönerken Ataşehir'de artıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Avrupa Yakası'na geçişlerde trafik yoğunluğu Ümraniye ayrımından başlıyor. Maslak ile Hasdal arasında araçların durma noktasına geldiği gözleniyor. Öte yandan bazı ana arterler ve sahil yolları ile TEM bağlantı yollarında da yoğunluk görülüyor.

Metrobüs çalışması yoğunluğa neden oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) metrobüs yolunda sürdürülen beton döküm çalışması nedeniyle Çağlayan-Haliç yönü sol şeridi trafik akışına kapatılırken güzergah üzerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. D-100 kara yolunda Çobançeşme mevkisinde araçlar Avcılar yönüne güçlükle ilerliyor. TEM otoyolunda İSTOÇ mevkisinden Avcılar istikametinde, Ambarlı, Saadetdere ve Haramidere'de yoğunluk oluşurken Bahçeşehir TEM bağlantı yolunda araçlar güçlükle seyrediyor. Avrupa Yakası'nın sahil kesimi ile maç oynanacak Beşiktaş Park Stadı çevresinde ve bağlantı yollarında trafik yoğunluğu yaşanıyor. Basın Ekspres Caddesi'nde ise her iki yönde trafik ağır ilerliyor.

Yoğunluk akşam saatlerinde arttı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cep Trafik uygulamasına göre, kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 72 ölçüldü. Kent genelinde bazı metrobüs, İETT ve tramvay aktarma istasyonlarında da yolcu yoğunluğu yaşanıyor. Aktarma noktalarında toplu taşıma araçlarından inen ve turnike bölgesinden metrobüse, metroya veya otobüs duraklarına ulaşmaya çalışan yolcular, kalabalıkta ilerlemeye çalışıyor.

Kaynak: AA