30 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 17.11.2022 18:05 | Son Güncelleme: 17.11.2022 18:13

İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 90'a ulaştı

İstanbul genelinde akşam mesai bitiminde trafik durma noktasına geldi. İBB cep trafik uygulamasına göre saat 17.53 itibarıyla yüzde 90 olarak ölçüldü
İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 90'a ulaştı

İstanbul Avrupa Yakası'nda D-100 kara yolunda Haliç'ten Küçükçekmece'ye kadar trafik yoğun seyrediyor. TEM Otoyolu'nda Gaziosmanpaşa'dan Avcılar'a kadar trafik yoğunluğu gözlenirken, O-3 Otogar bağlantı yolunda da trafik yavaş ilerliyor. Avcılar Parseller'de yoğunlaşan trafik, Büyükçekmece'ye kadar ağır seyrediyor. Ankara istikametinin ise karşı yola göre daha akıcı olduğu görülüyor. Anadolu Yakası'nda D-100 kara yolunda Avrasya Tüneli çıkışı ile Maltepe arasında karşılıklı olarak trafik çok yavaş ilerliyor. TEM Otoyolu'nda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantısından başlayan yoğunluk, Çamlıca gişelerine kadar devam ediyor. TEM Ümraniye mevkisi ile köprü girişlerinde de yine trafik yoğunluğu mevcut.

Yenisahra'dan Maltepe'ye kadar trafik yoğun seyrederken, Maltepe ve Tuzla arasında sahil şeridinde yoğunluk gözlenmiyor. Şile Yolu, Tepeüstü-Üsküdar yönünde de trafik yoğunluğu yaşanıyor. Öte yandan, hafif şekilde etkili olan yağış sebebiyle ıslanan yollarda meydana gelen hasarlı trafik kazaları da yoğunluğu artırıyor. Mesaiden sonra başlayan trafik yoğunluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) cep trafik uygulamasına göre saat 17.53 itibarıyla yüzde 90 olarak ölçüldü.