13 Temmuz 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 25.01.2024 16:12 | Son Güncelleme: 25.01.2024 16:36

Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem

AFAD, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise an itibari ile herhangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi
Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Malatya'da saat 16.04'te yerin 13 kilometre derinliğinde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Afetin şiddetinin ise 5.2 büyüklüğünde olduğu kaydedildi. AFAD, depremin merkez üssü olarak Battalgazi ilçesini işaret etti.

"An itibari ile herhangi bir olumsuz durum yok"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde saat 16.04'te meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki depreme ilişkin, AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha tarama çalışmalarına başladığını bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Malatya Battalgazi'de 5,2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır" bilgisini paylaştı.

An itibarıyla herhangi olumsuz bir durumun olmadığını belirten Yerlikaya, "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun" ifadesini kullandı.