19 Mayıs 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 26.05.2023 11:15 | Son Güncelleme: 26.05.2023 11:26

Mansur Yavaş'tan Sinan Oğan'a yanıt: Kılıçdaroğlu'ndan makam talebiniz oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan hiçbir talebi olmadığını belirten Sinan Oğan'a yanıt verdi. Yavaş Twitter paylaşımında, "Makam talebiniz oldu. Hem de "Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir" dediniz" ifadelerine yer verdi
Mansur Yavaş'tan Sinan Oğan'a yanıt: Kılıçdaroğlu'ndan makam talebiniz oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dün akşam TRT'de soruları yanıtlayan Sinan Oğan'a yanıt verdi. 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ilk turunda ATA İttifakı'nın adayı olan Oğan canlı yayında, "Sayın Kılıçdaroğlu'ndan da hiçbir talebim olmadı" dedi ve "21 yıllık bir iktidar karşısında parlamento bile alamamışsınız, siz ne konuşuyorsunuz. Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı'nın ayrı taraflarda olması ülkeyi krize götürür diye ekledi. 

Yavaş Oğan'ın bu sözlerini yalanlayarak, Kılıçdaroğlu'ndan makam talebi olduğunu söyledi. Yavaş paylaşımında, "Hayır @DrSinanOgan bey, Sn. @kilicdarogluk'dan makam talebiniz oldu. Hem de "Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir, aksi halde ikna edemem" dediniz. Cumhur İttifakı'ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz merak ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Yavaş, Oğan'ın programdan bir videosunu paylaştığı ikinci paylaşımında ise, "Sn. @DrSinanOgan, Sn. @kilicdarogluk ile görüşmeyi yaptığınızda TBMM'deki tablo belli olmuştu, böyle bir konuşma da gerçekleşmedi. Baştan bu kanaatte olsaydınız ve gerçekten istikrarı düşünseydiniz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç görüşmemeniz gerekirdi" ifadelerine yer verdi.