23 Temmuz 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.05.2023 18:02 | Son Güncelleme: 05.05.2023 18:14

Mansur Yavaş’tan Soylu’ya LGBT yanıtı: Maşallah çok zengin fantezileri var

Millet İttifakı'nın Mersin buluşmasında halka seslenen cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, LGBT ile ilgili açıklamaları sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi, "Maşallah çok zengin fantezileri var" sözlerini kaydetti
Mansur Yavaş’tan Soylu’ya LGBT yanıtı: Maşallah çok zengin fantezileri var

Yavaş, sık sık eşcinsel evlik vurgusu yapan Soylu’ya yanıtında “Ben bunların LGBT karnesini açıyorum. Sayın İçişleri Bakanı, ‘Bunlar gelirse erkekle erkekle, insanla hayvan evlenecek’ diye sürekli fantezilerini anlatıyor. Maşallah çok zengin fantezileri var” ifadelerini kullandı.

Yavaş konuşmasında şunları söyledi:

* 2019 seçimlerinde Ankara'da çok iftira attılar. Siyaseti sürekli olarak çirkinleştirdiler. Seçime girerken biraz milliyetçilik, biraz da muhafazakarlık sosuna ihtiyaç duyuyorlar. Lüks villaların, lüks hayatların konuşulmasını istemiyorlar. Propagandaya özel uçaklarla gidiyorlar.

* TRT gibi bir devlet kurumunda Sayın Genel Başkanımız 32 dakika konuşuyor, Cumhurbaşkanı 32 saat konuşuyor. Hani adalet!

* En son 85 yaşındaki Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu’nu LGBT’ci ilan ettiler. Sürekli ‘Bunlar LGBT’ci’ diyorlar. Aslında kötü bir şey söylemek istiyorlar. Anlıyorsunuz ne demek istediğimi değil mi?

* Ben bunların LGBT karnesini açıyorum. Sayın İçişleri Bakanı, “Bunlar gelirse erkekle erkekle, insanla hayvan evlenecek” diye sürekli fantezilerini anlatıyor. Maşallah çok zengin fantezileri var.

* Türkiye’de 2002’den sonra bir sürü LGBT derneği kurulmuş, bu hükümet zamanında. Bunlardan yedisi Soylu döneminde kurulmuş.

* LGBT oteli açılmış, Müslüman eşcinseller derneğine de izin vermişler. Kimsenin cinsel hayatına devlet karışmaz ama bunu bizlere hakaret etmek amacıyla söylüyorlar.