22 Haziran 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 27.05.2024 09:00 | Son Güncelleme: 27.05.2024 09:08

Meteoroloji'den 13 ile sarı uyarı: İç kesimlerde sağanak bekleniyor

Türkiye genelinde bir süredir yağışlı hava hakim. Yeni haftada özellikle yurdun iç, kuzey ve güney kesimlerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Cuma gününden itibaren yağışlı hava sisteminin yurdu terk etmesiyle sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak
Meteoroloji'den 13 ile sarı uyarı: İç kesimlerde sağanak bekleniyor

Türkiye genelinde yağışlı hava etkisini sürdürecek. Yer yer bazı bölgelerde kuvvetli yağış bekleniyor. Hafta başında başlayacak yağışlar hafta ortasına kadar devam edecek.

13 ile sarı uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 13 ili sarı kodla uyardı. Aksaray, Çorum, Karaman, Kırıkkale, Konya, Niğde, Yozgat, Ankara, Eskişehir, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Sivas'ta gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Hafta sonu sıcaklık mevsim normallerinin üstünde

Hava sıcaklığı pazartesi ve salı günü mevsim normallerinin altında olacak. Perşembe ve cuma günü yağışlar yurdun büyük kısmını terk edecek. Cuma gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Türkiye geneli 5 günlük hava durumu tahmini
Kaynak: Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM)

 

Ankara ve İstanbul'da yer yer sağanak geçişleri

Ankara’da özellikle bugün sabah saatlerinde yerel kuvvetli yağışlar bekleniyor, salı ve çarşamba günü yağış beklenmiyor. İstanbul’da sadece salı günü yerel sağanak tahmin ediliyor. İzmir’de yağış beklenmiyor parçalı ve bulutlu bir hava olacak.

Kaynak: AA