03 Mart 2024, Pazar
Haber Giriş: 05.11.2023 15:57 | Son Güncelleme: 05.11.2023 16:19

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım: CHP'de Genel Başkan değişti ancak zihniyet değişmedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım Gaziantep'de katıldığı bir etkinlikte, Özgür Özel'in yeni CHP Genel Başkanı olmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede "CHP'de genel başkan değişti ancak siyasetlerinde bir değişiklik olmadı" dedi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım: CHP'de Genel Başkan değişti ancak zihniyet değişmedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde 2024'e Doğru Diyar Diyar Anadolu temasıyla düzenlenen Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı'nda kentte olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi. AK Parti ile MHP'nin yerel seçimler için bir araya geldiğini, genel prensipleri ve kriterleri konuştuklarını, sonucun da en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını belirten Yıldırım, "Diğer tarafta da zillet ittifakı var. Seçimden beri bu ittifakın mensuplarında birbirleriyle ilgili karalamalar, sövmeler, aşağılayıcı cümleler kullanmalar gelenek haline geldi" dedi.

Yıldırım, İYİ Partinin misyonunun CHP'yi genelde ve yerelde iktidar yapmak olduğunu savunarak, "(Meral Akşener) Hanımefendi, 'Ayrı seçime gireceğiz.' diyor. Buradaki yerel yöneticilerimiz, belediye başkanlarımız sakın inanmayın, hanımefendinin görevi ne kadar fazla CHP'li milletvekili çıkarabilmektir, CHP'nin belediyelerini çoğaltmaktır, görevi budur" diye konuştu. CHP'yi de eleştiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"CHP'de bir genel başkan değişikliği oldu, bir zihniyet değişikliği olmadı. Şahıslar değişti yani aynı zihniyete, aynı kanaate, aynı değer yargılarına sahip iki insan arasında değişiklik söz konusu oldu. İlk ağızlarından çıkan Demirtaş'tır, Kavala'dır. Bunların ekonomiyle, memleketle, dünyayla, insanlıkla çok fazla bir işi yok. Bunların varı yoğu HDP'nin, PKK'nın hamiliği. Bugüne kadar bunu yaptılar, bundan sonra da siyasetlerinde değişik bir şey olmayacaktır."

Kaynak: AA