14 Temmuz 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.01.2024 22:42 | Son Güncelleme: 03.01.2024 22:53

Ömer Çelik'ten yerel seçim açıklaması: Bazı adaylarımızı pazar günü duyuracağız

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partinin ilk adaylarını 7 Ocak Pazar günü açıklanacağını duyurdu. Çelik, 15 Ocak'ta ise seçim beyannamesiyle birlikte kalan adayları da açıklayacaklarını belirtti
Ömer Çelik'ten yerel seçim açıklaması: Bazı adaylarımızı pazar günü duyuracağız

Çelik, parti genel merkezi girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, büyükşehir adaylarının pazar günü kongrede açıklanacağını duyurdu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

  • Birkaç aşamalı yöntem takip ettik adayların belirlenmesiyle ilgili. Teşkilatlarımızda temayül yoklamaları yapıldı. Cumhurbaşkanımız büyükşehirleri ve şehirleri toplayarak değerlendirmeler yaptı. Şimdi kamuoyu araştırmaları ve toplantıların neticesinde adayların ismi belirlenmeye başlandı.
  • Adaylarımızın belli bir bölümün ilk açıklamasını bu Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğiz.
  • Kalan adayları hem seçim beyannamesini açıklayacağız hem de kalan adayları 15 Ocak'ta Ankara'da açıklayacağız.
  • İki takvim halinde adaylarımızın açıklamasını gerçekleştirilmiş olacağız. Çalışma devam ediyor.
  • İlk bölümünü Pazar günü Haliç Kongre merkezinde açıklayacağız. İlk açıklama parçasının içine giren büyük şehirler. Kalanlar da 15'inde açıklanacak.
  • 20 yıldır bu konuda yaptığımız bir sürü şey var. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından deneyimleri var. Şimdiye kadar sürdürdüğümüz iyi uygulamaları sürdürmeyi ama aynı zamanda yeni siyasetler gerektiriyor. Belediyecilik geleneğimizin ana esaslarını içeren ve bugünün dünyasına hitap edecek söylemlerin mecz edildiği bir beyanname olacak.