Yusuf Akcakaya
[email protected] Türkiye 2021’e Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör ataması gündemi ile başladı. 2 Ocak’ta atanan Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektörlük dönemi, hemen ertesi gün başlayan tepkilerin gölgesinde geçti. Öğrenciler şarkı bestelemekten helva kavurmaya kadar birçok eyleme imza atarken akademisyenler de her gün sırtlarını rektörlük binasına dönerek tepkilerini gösterdi. Bu sürecin belki de en önemli olaylarından biri 15 Temmuz’da Prof. Dr. Bulu’nun görevden alınıp yerine yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci’nin atanması oldu. Zira üniversite bileşenleri direnişlerinin kazanımı olup olmayacağını merak ediyordu. Ancak yüzde 95 gibi yüksek bir oranla desteklemediklerini belirttikleri rektör adayı Prof. Dr. İnci göreve getirildi. Peki Boğaziçi Direnişi ne durumda? 4 Ocak 2022’de birinci yılını tamamlayacak protestoları, aradan geçen bu uzun zamanda üniversitedeki değişimi Boğaziçili akademisyenlere sorduk…450 kişiden 447’si yanılamaz
![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2022/01/Photo13_11-300x201-1-e1641116918634.jpg)
Kurul ve komisyonların işlevi durdu
![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2022/01/Untitled.jpg)
Kendimi en faydalı hissettiğim dönemdi
![](https://gazeteoksijen.com/wp-content/uploads/2022/01/feyzi-20180802130224.jpg)