24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 22.05.2024 21:31 | Son Güncelleme: 22.05.2024 21:44

Sahipsiz hayvanlarla ilgili çalışma tamamlandı

Sahipsiz hayvanlara ilişkin 4 bakanlığın yaptığı çalışma tamamlandı. AK Parti Grup Başkanlığına sunulan çalışmayla ilgili Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun yarın AK Parti Grubu, akademisyenler ve ilgili STK temsilcilerinden görüş alacağı öğrenildi
Sahipsiz hayvanlarla ilgili çalışma tamamlandı

Sahipsiz hayvanlara ilişkin düzenleme kapsamında 4 bakanlığın yaptığı çalışma, AK Parti Grup Başkanlığına teslim edildi. Alınan bilgiye göre, Adalet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri ile Tarım ve Orman Bakanlıkları, düzenlemeye ilişkin yaptıkları çalışmayı AK Parti TBMM Grup Başkanlığına gönderdi.

Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'nun yarın hem AK Parti Grubu'ndan hem de bu konuya ilişkin çalışma yapan akademisyenler ile ilgili STK temsilcilerinden görüş alacağı öğrenildi. Yaklaşık 10 gün sürmesi beklenen çalışmanın ardından, köpeklerin toplanma süreci, bakımlarının yapılması, kısırlaştırma, sahiplendirme konusunda teşvik sağlanmasıyla ilgili yol haritası belirlenecek, sahiplenilmeyen hayvanların öldürülmesi ve buna ilişkin uygulamalar masaya yatırılacak. Taslak çalışma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulduktan sonra teklif halinde TBMM Başkanlığına gönderilecek.

Kaynak: AA