24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 10.06.2024 15:17 | Son Güncelleme: 10.06.2024 15:47

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten Devlet Bahçeli iddiası: Erdoğan'la görüşmemize engel oldu

CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile bir araya gelen Ayşe Ateş, yaklaşık bir yıl verdiği çaba sonucunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan görüşme sözü aldığını fakat Devlet Bahçeli'nin açıklamaları sebebiyle görüşmenin iptal edildiğini söyledi
Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'ten Devlet Bahçeli iddiası: Erdoğan'la görüşmemize engel oldu

Suikast sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü. Erdoğan'dan yaklaşık bir yıldır randevu almaya çalıştığını dile getiren Ateş, Erdoğan'ın görüşmeyi kabul ettiğini fakat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın" mesajı üzerine iptal edildiğini söyledi. Ateş, Özel'in Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11 Haziran'da yapacağı görüşmede konunun gündeme gelmesini beklediğini açıkladı. Özgür Özel ve CHP ailesine teşekkür eden Ateş, şöyle konuştu:

  • Sayın Özgür Özel'e öncelikle verdiği destekten ötürü teşekkür ettim. Tüm CHP kurmayları ve CHP ailesine de aynı şekilde ve kendisini 1 Temmuz'da olacak olan mahkememize davet ettim. Katılacağını söyledi, sağ olsun. Sayın Özgür Özel bu konuya gerçekten çok insani bir şekilde yaklaşıyor, siyasetin dışında tutarak. Sanırım bir evladının olmasının bunda büyük bir etkisi de var.
  • Sinan'ın (Ateş) hayattayken Özgür Bey'in hakkında da Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Özgür Özel hakkında da CHP hakkında da zaman zaman ağır söylemleri oldu. Bunu da bilmelerine rağmen gerçekten bize çok büyük sahip çıktılar. Gerçekten çok çok teşekkür ediyorum o sebeple. Dost bildikleri düşman düşman bildikleri de dost oldu Sinan'ın, biz de bunu çok acı bir şekilde tecrübe ettik.

"Cumhurbaşkanı geçen hafta benimle görüşeceğini söyledi"

  • Sayın Cumhurbaşkanı ile bir görüşme talebim oldu. Yaklaşık bir yıldır kendisi ile görüşmek için aslında hem resmi hem gayri resmi girişimlerde bulundum. En son 10 gün önce Sayın Hasan Doğan beni aradı ve Sayın Cumhurbaşkanı geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi.
  • Kabul edeceğini söyledi ancak akabinde MHP grup toplantısı oldu ve burada Devlet Bahçeli bir söylemde bulundu.
  • Her zaman yaptığı gibi suçluların önüne bir set çekerek, öncelikle bizi karalamakla yine her zaman olduğu gibi iftira atmakla vatan millet düşmanlığı ile itham etti. Orada bir çağrıda bulundu, dedi ki "Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın.
  • Bence Sayın Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu ve bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanı'na mesaj gönderdiğini düşünüyorum yani bizi korumamasına ve bizimle görüşmemesine yönelik böyle bir çağrıda bulundu.
  • Sayın Cumhurbaşkanı'na üstü kapalı bir çağrıda bulundu. Sanırım o sebeple çağrılmadık ve bu görüşme gerçekleşmedi, normalde geçen hafta içi bizi kabul edecekti.
  • Geçen hafta içi görüşeceğini söylemişti ancak görüşme gerçekleşmedi. Sanırım Devlet Bahçeli'nin çağrısı karşılık buldu, öyle düşünüyorum.