22 Temmuz 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 04.09.2023 09:14 | Son Güncelleme: 06.09.2023 20:06

Siyasilerden Filenin Sultanları'na tebrik

Siyasiler, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın finalinde Sırbistan'ı 3-2 yenerek şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı kutladı
Siyasilerden Filenin Sultanları'na tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 2023 CEV Avrupa Şampiyonu olarak hepimize büyük bir gurur yaşatan A Millî Kadın Voleybol Takımımızı, Filenin Sultanları’nı canıgönülden tebrik ediyorum.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: 
CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı yenerek Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı yürekten tebrik ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz #FileninSultanları.


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: 
A Milli Kadın Voleybol Takımımız yine tarih yazdı. Milletler Ligi şampiyonluğunun ardından dünya 1 numarası olarak katıldığı 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda Sırbistan'ı finalde yenerek Avrupa şampiyonu olan Filenin Sultanları'nı yürekten tebrik ediyorum. Hem kulüpler hem de milli takım düzeyinde Türkiye'nin 'voleybol ülkesi' olmasında emeği geçen sporcu, teknik heyet, yöneticiler ve sporseverleri kutluyorum. Avrupa şampiyonu olarak bizleri gururlandıran A Milli Kadın Voleybol Takımımızın başarılarının devamını diliyorum.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Harikasınız #FileninSultanları Sizlerle ne kadar gurur duysak az Milletler Ligi’nden sonra 2023 CEV Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı, teknik ekibi ve yöneticilerini yürekten tebrik ediyorum.


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Size şampiyonluk çok yakışıyor. Tebrikler #FileninSultanları Tebrikler Daniele Santarelli ve tüm ekip.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı yürekten kutluyorum. Bizlere bu mutluluğu ve heyecanı yaşattığınız için teşekkürler… Sizinle gurur duyuyoruz.


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener: 
Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türk kadınının azim ve kararlılığını bir kez daha gösterdiniz! Şampiyonluk yine size çok yakıştı! Türkiye'nin millî gururları; FileninSultanları.


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Cumhuriyetimizin 100 yılında Avrupa Şampiyonu olan Voleybol Kadın Milli Takımımızı tebrik ediyor, Türkiye'ye yaşattığı gurur için #FileninSultanları'na teşekkür ediyorum.


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce:
 Şampiyon #FileninSultanları diyeceksiniz! Hepinizle gurur duyuyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: ŞAMPİYON FİLENİN SULTANLARI Cumhuriyetimizin 100. yılında yaşadığımız bu büyük gurur ve mutluluk için minnettarız.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: Hepinizle tek tek gurur duyuyoruz. #FileninSultanları

Voleybolda Avrupa Şampiyonu olduğumuz maçı birlikte izleyen 20 bin kişinin coşkusu