29 Mayıs 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 28.05.2023 23:06 | Son Güncelleme: 28.05.2023 23:13

Ümit Özdağ: Erdoğan kazanırken mağlup olmuştur

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı paylaşımda, "Türkiye için önümüzdeki süreç çok zor olacaktır. Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir. Kazanırken mağlup olmuştur" dedi
Ümit Özdağ: Erdoğan kazanırken mağlup olmuştur

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim sonuçlarını değerlendirdi. Özdağ tweet'inde "CHP’den ilk telefon 18 Mayıs’ta geldi. İlk ziyaret 19 Mayıs’ta. 2. Ziyaret 22 Mayıs’ta yapıldı. 24 Mayıs’ta protokol imzalandı. Zafer Partisi’ne kalan 3.5 gündü. Bu 3.5 gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi. Zafer Partisi üzerine düşeni yapmıştır. Ancak Stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor" dedi.

"Zafer Partisi gerçeği vardır"

Özdağ "Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği mücadelesinden taviz vermeden devam edecektir. Artık ne küresel güçlerin ne Türk siyasetinin unsurlarının yok sayamayacağı bir Zafer Partisi gerçeği vardır. 21 senedir bir mağlubiyetten diğer mağlubiyete sürüklenen bütün yurttaşlarımızı Türk Milleti’nin zaferi için Zafer Partisi’ne davet ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Pirus Zaferi nedir? Pirus zaferi, yıkıcı büyüklükte kayıplar pahasına kazanılan bir zafer. Kazanılan zaferin verilen kayıplardan sonra anlamsız hale gelmesini ifade eder.

Ümit Özdağ "Türkiye için önümüzdeki süreç çok zor olacaktır. Erdoğan kazanmıştır ancak bu bir Pirus zaferidir*. Kazanırken mağlup olmuştur. Özetle ümitsizliğe yer yok. Sevgili Zafer Partisi teşkilat mensubu mücadele arkadaşlarım yokluklar içinde verdiğimiz bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin Zafer’i ile taçlandıracağız" dedi.