14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 21.04.2023 12:19 | Son Güncelleme: 21.04.2023 12:29

YSK Bingöl milletvekili kesin aday listesi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Bingöl kesin aday listesi yayımlandı
YSK Bingöl milletvekili kesin aday listesi

Partilerin Bingöl milletvekili kesin aday listesi

MİLLET PARTİSİ

1. BAYRAM KARACA - ORTA - İŞ İNSANI
2. ALİ ŞİRİN - İLK - SERBEST
3. HACER RECEP - İLK - SERBEST

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

1. MEHMET SAİT OĞRAK - ORTA - İŞÇİ
2. SAİT YILMAZ - YÜKSEK - EMEKLİ
3. GÜRSEL KAYA - ORTA - İŞÇİ

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1. MEHMET ALİ SAMUK - ORTA - İŞÇİ
2. SEDAT GÜL - YÜKSEK - İNŞAAT MÜHENDİSİ
3. NECATİ KARAKUŞ - ORTA - ÖĞRENCİ

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

1. ABDULHAKİM MERT - İLK - İŞÇİ
2. EREN YILDIRIM - ORTA - İŞÇİ
3. İBRAHİM HALİL ASRAĞ - ORTA - İŞÇİ

SOL PARTİ

1. MESUT GEÇGEL - YÜKSEK - MÜHENDİS
2. SADET SÖNMEZ GÜL - YÜKSEK - ESNAF
3. ÜMİT BEKTAŞ - YÜKSEK - ESNAF

GENÇ PARTİ

1. DİLEK KİŞİN - YÜKSEK - SERBEST MESLEK
2. İSMAİL UÇAR - YÜKSEK - BİYOLOG
3. İDRİS CANŞİ - ORTA - TURİZMCİ

MEMLEKET PARTİSİ

1. ALPAY ESER - YÜKSEK - MUHASEBECİ
2. GÖKSEL SERKAN AYDOĞAN - YÜKSEK - TURİZMCİ
3. CANER TUNCAY - YÜKSEK - MUHASEBECİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1. AYDIN BUCUKA - ORTA - İŞADAMI
2. AHMET ERYATAN - ORTA - SERBEST
3. ŞENOL TÜNCER - ORTA - SERBEST

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1. FEYZİ BERDİBEK - ORTA - ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
2. ZEKİ KORKUTATA - YÜKSEK - MÜSTEŞAR
3. FURKAN UFUK COŞKUN - YÜKSEK - AVUKAT

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1. MEHMET ZİYA BUYANKARA - YÜKSEK - EMEKLİ
2. İSMAİL YETER - YÜKSEK - ZİRAAT MÜHENDİSİ
3. ERSOY ÖTEN - YÜKSEK - MÜHENDİS

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1. METİN KESKİN - ORTA - İŞ İNSANI
2. MUHAMMED KÖSE - YÜKSEK - AKADEMİSYEN
3. EKREM ÇİFTÇİ - ORTA - ÇİFTÇİ

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ

1. ÖMER FARUK HÜLAKÜ - YÜKSEK - AVUKAT
2. CEMİLE TURHALLI BALSAK - YÜKSEK - AVUKAT
3. FARUK ARIS - YÜKSEK - ÖĞRETMEN

ADALET BİRLİK PARTİSİ

1. ELİF TOPRAK - YÜKSEK - SERBEST
2. KÜBRA HANSU - ORTA - SERBEST
3. İMRAN CİRASUN - ORTA - SERBEST

ANAVATAN PARTİSİ

1. HÜSEYİN ÖZDİLEK - İLK - SERBEST
2. EMEL BAŞKAYA - ORTA - SERBEST
3. ERDAL AZUN - YÜKSEK - İŞ İNSANI

YENİLİK PARTİSİ

1. ARİF USLU - İLK - SERBEST MESLEK
2. VELAT DİKMEN - YÜKSEK - SERBEST MESLEK
3. ADEM ÖZYURT - ORTA - SERBEST MESLEK

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1. TÜRKMEN PALA - İLK - İŞÇİ
2. EDA GÜL ALSANCAK - YÜKSEK - İŞÇİ
3. ONUR ÖZEL - ORTA - İŞÇİ

VATAN PARTİSİ

1. SİNAN YEŞİLYURT - ORTA - SATIŞ VE PAZARLAMA
2. MÜCAHİT MECİT ETLİ - ORTA - ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ
3. GAYE SUDE KOCABAY - ORTA - ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ

1. BEKİR KEFEN - ORTA - İŞ İNSANI
2. NESRİN VURAL - İLK - İŞ İNSANI
3. FİKRİYE SİBEL DEMİREL - YÜKSEK - İŞ İNSANI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1. SERDAR ATALAY - YÜKSEK - MİMAR
2. MEHMET CANLI - ORTA - İŞÇİ
3. İLHAMİ GELEN - YÜKSEK - ÖĞRETMEN

İYİ PARTİ

1. HASAN KIZILBOĞA - ORTA - İŞ ADAMI
2. SEMA TANİN - YÜKSEK - ÖĞRETMEN
3. AHMET ARPA - İLK - EMEKLİ

ADALET PARTİSİ

1. MEHMET KENAN ERAT - ORTA - SERBEST
2. ERKAN SURİ - ORTA - SERBEST
3. İBRAHİM ÖZBAY - ORTA - SERBEST

BAĞIMSIZ

1. FESİH ZEKİ MERT - ORTA - İŞ İNSAN