20 Nisan 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 25.04.2023 11:33 | Son Güncelleme: 25.04.2023 11:46

YSK Çorum milletvekili kesin aday listesi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Çorum kesin aday listesi yayımlandı
YSK Çorum milletvekili kesin aday listesi

Partilerin Çorum milletvekili kesin aday listesi

MİLLET PARTİSİ

1. BEKİR YAZICI - YÜKSEK - HUKUKÇU
2. YUNUS DÜZGÜN - YÜKSEK - MÜFTÜ
3. MUSTAFA YILDIZ - YÜKSEK - EĞİTİMCİ
4. NİHAT ÇETİN - YÜKSEK - SAĞLIK MEMURU

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

1. DERYA BURKAY - YÜKSEK - SERBEST/ÖZEL
2. YAKUP KORUCU - İLK - İŞÇİ
3. ORHAN DAŞ - İLK - İŞÇİ
4. ÇEÇAN ŞAHİN - ORTA - İŞÇİ

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1. EROL CELEP - ORTA - İŞLETMECİ
2. BÜLENT ÜNAL - ORTA - İŞÇİ
3. ÇAĞDA ÜLKER - ORTA - SATIŞ DANIŞMANI
4. ANIL OVACIK - ORTA - ÖĞRENCİ

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

1. HIDIR ÇEVİK - ORTA - İŞÇİ
2. MELİKE TAKSİM - YÜKSEK - ŞEHİR VE BÖLGE PLANCISI
3. MELEK FEYHA İREN - YÜKSEK - İŞÇİ
4. ÖZGÜR ÇİLEK - YÜKSEK - GAZETECİ

SOL PARTİ

1. HÜSEYİN BAŞARAN - ORTA - İŞÇİ
2. CEMAL BÜLENT ÜZGÜN - ORTA - EMEKLİ
3. KUDRET SEZER - YÜKSEK - İŞSİZ
4. NEVİN OĞUZ - YÜKSEK - İŞSİZ

GENÇ PARTİ

1. ENGİN ERENLER - ORTA - GAZETECİ
2. ÖZCAN MANSUR - ORTA - HEMŞİRE
3. DİCLEHAN BÜYÜKGÖK - ORTA - EV HANIMI
4. ÖMER ÖZDEMİR - ORTA - SERBEST MESLEK

MEMLEKET PARTİSİ

1. GÜVEN KILIÇAY - YÜKSEK - ZİRAAT MÜHENDİSİ
2. SONER DEMİR - YÜKSEK - SERBEST
3. OLGUN ÇAKAR - YÜKSEK - MAKİNA MÜHENDİSİ
4. HAMDİ EREN DİVAN - ORTA - ÖĞRENCİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1. FEHMİ GÜNEY - YÜKSEK - İŞADAMI
2. SALİM YILDIRIM - YÜKSEK - MÜHENDİS
3. HASAN KARGACI - YÜKSEK - YÖNETİCİ
4. RIDVAN ALCA - ORTA - EMEKLİ

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1. YUSUF AHLATCI - YÜKSEK - AVUKAT
2. OĞUZHAN KAYA - YÜKSEK - AVUKAT
3. ZEKİ GÜL - YÜKSEK - DİĞER MÜŞAVİRLER-KAMU
4. RAMAZAN KELEPİRCİOĞLU - YÜKSEK - ÇİFTÇİ (HAYVANCILIK)

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1. YAKUP TAŞ - YÜKSEK - İŞ İNSANI
2. YASİN GÜLER - YÜKSEK - İŞ İNSANI
3. ÖMER KARSLI - ORTA - İŞ İNSANI
4. FERHAT YEĞEN - ORTA - MÜTEAHHİT

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1. VAHİT KAYRICI - YÜKSEK - MUHASEBECİ
2. AHMET KURTBAŞ - ORTA - İŞ İNSANI
3. İSMAİL LEK - ORTA - EMEKLİ
4. METE ÇAKI - YÜKSEK - MAKİNE MÜHENDİSİ

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ

1. ŞEREF KARATAŞ - YÜKSEK - SİYASETÇİ
2. FADİME GÜLER ELİK - ORTA - EV KADINI
3. ÜMİT KÜÇÜKBAYATLILI - ORTA - SİYASETÇİ
4. MUHARREM ÖZÜNEL - YÜKSEK - SERBEST

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ

1. ONUR OĞUZ KİNEŞCİ - YÜKSEK - TURİZM İŞÇİSİ
2. CANSEVER EKER - YÜKSEK - AVUKAT
3. CAN NESİMİ KARABİBER - YÜKSEK - TEKNİKER
4. ASMİN NİMET SİNGEZ - YÜKSEK - YAZAR

ANAVATAN PARTİSİ

1. İBRAHİM COŞKUN - ORTA - İŞ İNSANI
2. ALİ OSMAN ALVEREN - YÜKSEK - İNŞAAT MÜHENDİSİ
3. HASAN KABAK - İLK - SERBEST MESLEK
4. AHMET KIRTEPE - İLK - SERBEST MESLEK

YENİLİK PARTİSİ

1. DÜNDAR ERCAN - İLK - SERBEST
2. HEDİYE ÇALBIYIK - İLK - EV HANIMI
3. FEVZİ GÜRLAN - ORTA - SERBEST MESLEK
4. YÜKSEL DEĞİRMENCİ - ORTA - EV HANIMI

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1. REYCAN CANTAŞ ÇAKIR - YÜKSEK - BİYOLOG
2. HAKAN SAMUT - YÜKSEK - İŞÇİ
3. ABDULLAH CEYLAN - İLK - İŞÇİ
4. HASAN ARDA KARAGEDİK - ORTA - İŞSİZ

MİLLİ YOL PARTİSİ

1. MEHMET BİLİR - ORTA - İŞÇİ
2. HALİL TOPŞAHİN - ORTA - SERBEST MESLEK
3. AYLA KILIÇ - ORTA - EV HANIMI
4. ERDEM UĞUR AKBIYIK - YÜKSEK - SERBEST MESLEK

VATAN PARTİSİ

1. ÜMİT FARUK YENİCİ - YÜKSEK - MÜHENDİS
2. MEHMET PATLAR - YÜKSEK - MİMAR
3. AYDIN KINACI - ORTA - EMEKLİ ASTSUBAY
4. ALTAN BÖREKÇİ - ORTA - EMEKLİ İŞÇİ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1. MEHMET TAHTASIZ - ORTA - İŞ İNSANI
2. BEKİR ÖZSAÇMACI - ORTA - TEKNİSYEN
3. BURÇİN SOLMAZ POLAT - YÜKSEK - AVUKAT ARABULUCU
4. SEYİT AHMET GÜHER - ORTA - TEKNİSYEN

ADALET PARTİSİ

1. EMRAH KABLAN - ORTA - SERBEST
2. SONER ŞAHİN - YÜKSEK - MADEN MÜHENDİSİ
3. MURAT ALAGÖZ - ORTA - SERBEST
4. BARAN ŞAHİN - ORTA - ESNAF

ZAFER PARTİSİ

1. PAŞA BÜYÜKKAYAER - YÜKSEK - AVUKAT
2. İLHAN ÇATAL - YÜKSEK - EMEKLİ SUBAY
3. ERDAL KARACA - ORTA - DİŞ TEKNİKERİ
4. MUHAMMET ALİ ECEVİT - ORTA - ELEKTRİK TEKNİSYENİ