20 Nisan 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 24.04.2023 15:43 | Son Güncelleme: 24.04.2023 15:50

YSK Giresun milletvekili kesin aday listesi

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin Giresun kesin aday listesi yayımlandı
YSK Giresun milletvekili kesin aday listesi

Partilerin Giresun milletvekili kesin aday listesi

MİLLET PARTİSİ

1 YAŞAR ÇAKIR - ORTA - ELEKTRİK USTASI
2 MUSTAFA İNCEKARA - ORTA - TEKNİSYEN
3 ABDULLAH SARI - ORTA - MUHASEBECİ
4 DAVUT DURMAZ - İLK - ESNAF

HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ

1 SULTAN GÖKÇE - İLK - SERBEST/ÖZEL
2 CEMİL CEM KAHRAMAN - ORTA - İŞÇİ
3 RAMAZAN DEMİR - YÜKSEK - İŞÇİ
4 LEZGİN KAHRAMAN - YÜKSEK - İŞÇİ

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1 ALİ HAMDİ SAVAŞ - YÜKSEK - İNŞAAT TEKNİKERİ
2 GÜNAY BAŞKAN - YÜKSEK - EV KADINI
3 MUZAFFER EREN ÖZ - ORTA - ÖĞRENCİ
4 ARZU YEŞİL - ORTA - EV KADINI

TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ

1 AKIN GÜÇLÜ - YÜKSEK - İŞÇİ
2 MEHMET ALİ BASA - YÜKSEK - İŞÇİ
3 MEMNUNE SERPİL YAMAN - YÜKSEK - İŞÇİ
4 YEŞİM ÇAKAR - ORTA - İŞÇİ

SOL PARTİ

1 ÖMÜR MUTLU - ORTA - İŞSİZ
2 SÜLEYMAN TOPAL - YÜKSEK - EMEKLİ
3 ASLAN KARACA - YÜKSEK - EMEKLİ
4 KASIM DİZDAR - YÜKSEK - EMEKLİ

MEMLEKET PARTİSİ

1 VEHBİ GÜVEN - ORTA - EMEKLİ
2 YUNİS TÜRK - ORTA - İŞ İNSANI
3 ERKAN ŞENEL - İLK - KUAFÖR
4 HİRA TUNAHAN - ORTA - ÖĞRENCİ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1 FATİH ÇOLAKOĞLU - ORTA - İŞLETMECİ
2 TUFAN GEÇER - YÜKSEK - TEKNİKER
3 TAYGUN KARAMAN - İLK - EMEKLİ
4 DİLEK TURAN - İLK - EV HANIMI

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1 NAZIM ELMAS - YÜKSEK - EĞİTİM ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
2 ALİ TEMÜR - YÜKSEK - METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSİ
3 TOLGA ERENER - YÜKSEK - AVUKAT
4 BERRİN AYDIN - YÜKSEK - YÖNETİCİ (PERAKENDE TİCARET)

YENİDEN REFAH PARTİSİ

1 KAHRAMAN ÖZTÜRK - YÜKSEK - MUHASEBECİ
2 SERKAN OKTAY - YÜKSEK - ECZACI
3 EŞREF BEKDEMİR - YÜKSEK - MÜHENDİS
4 AKİF ALTUN - YÜKSEK - MÜHENDİS

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1 ERTUĞRUL GAZİ KONAL - YÜKSEK - ŞEHİR PLANCISI
2 FATİH MEŞE - ORTA - İŞ İNSANI
3 HAMİ PEKDEMİR - YÜKSEK - İŞ İNSANI
4 SALİH TÜRK - ORTA - VERİ HAZIRLAMA

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ

1 RAMAZAN DOĞRU - YÜKSEK - ÇİNİCİ
2 BEKİR YILMAZ - ORTA - SİYASETÇİ
3 SANEM DENİZ KURAL - ORTA - İŞÇİ
4 BÜLENT UZUN - ORTA - İŞÇİ

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ

1 NİHAL MEMİŞ DİZDAR - YÜKSEK - SERBEST
2 ÖMÜR HAKYEMEZ - YÜKSEK - EKONOMİST
3 FIRAT KURTAL - YÜKSEK - KİMYAGER
4 NESLİHAN ÖZAL - YÜKSEK - SMMM

YENİLİK PARTİSİ

1 METE KÖROĞLU - ORTA - SERBEST
2 HÜSEYİN ER - ORTA - ESNAF
3 SERCAN YILDIZ - ORTA - ELEKTRİKÇİ
4 ALEYNA ŞIK - ORTA - MUHASEBE

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

1 NAZİFE ERDEMCİ - İLK - İŞÇİ
2 MUHARREM CAN - ORTA - TEKNİKER
3 ALPER HALUK DEDE - YÜKSEK - İKTİSATÇI
4 İBRAHİM GENÇER - İLK - İŞÇİ

MİLLİ YOL PARTİSİ

1 HAKAN TURAN - ORTA - GRAFİKER
2 UĞURCAN PALA - ORTA - GÜVENLİK
3 AHMET BAYRAKDAR - YÜKSEK - ELEKTRİK TEKNİKERİ
4 FATİH AKSU - ORTA - ERKEK BERBERİ

VATAN PARTİSİ

1 HÜSEYİN ÖZGÜREL - YÜKSEK - EMEKLİ ÖĞRETMEN
2 AYŞE ÇOBANOĞLU - YÜKSEK - EMEKLİ ÖĞRETMEN
3 AHMET GÜRSOY KAYAALP - YÜKSEK - KIRTASİYECİ
4 İZZET ANIL IŞIK - ORTA - ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ

1 HANİFE YAVRU - ORTA - İŞ İNSANI
2 SEÇKİN İNAM - ORTA - İŞ İNSANI
3 TAHSİN MURAT AKTAŞ - ORTA - İŞ İNSANI
4 MAHMUT CURA - İLK - İŞ İNSANI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1 ELVAN IŞIK GEZMİŞ - YÜKSEK - ECZACI SOSYOLOG
2 REŞAT NURİ ÖZDEMİR - YÜKSEK - ELEKTRİK MÜHENDİSİ
3 FİKRİ BİLGE - YÜKSEK - JEOFIZIK MÜHENDISI
4 HAKAN ADANIR - ORTA - SOSYAL GİRİŞİMCİ

İYİ PARTİ

1 ÜNZİLE YÜKSEL - YÜKSEK - AVUKAT
2 HAKAN BEKTAŞ - YÜKSEK - AKADEMİSYEN
3 KAYA YILDIZ - YÜKSEK - ÜST DÜZEY YÖNETİCİ
4 MUSTAFA DİZDAR - YÜKSEK - ÖĞRETMEN

ADALET PARTİSİ

1 MEHMET KARAMAN - YÜKSEK - SERBEST
2 MUSTAFA AKDAĞ - ORTA - EMEKLİ
3 PINAR AKSU - YÜKSEK - SERBEST
4 MEHMET MERTEP - ORTA - SERBEST

ZAFER PARTİSİ

1 SEZAİ UZAL - ORTA - FOTOĞRAFÇI
2 ÇİĞDEM AKSU - ORTA - SERBEST
3 ONUR ŞAHİN - YÜKSEK - EMLAKÇI
4 MURAT BAYRAK - YÜKSEK - SERBEST

BAĞIMSIZ

1 ARİF SARI - YÜKSEK - ESNAF