05 Mart 2024, Salı
Haber Giriş: 08.10.2023 23:48 | Son Güncelleme: 08.10.2023 23:51

Aşırı ısınan iPhone 15 bu kez WiFi hatasıyla karşı karşıya

Teknoloji devi Apple'ın geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de de satışa çıkardığı iPhone 15 serisi, aşırı ısınma sorununun ardından bu kez WiFi arızasıyla gündemde. Bazı kullanıcılar WiFi ağına bağlıyken uygulamaların internetten içerik indiremediğini paylaştı
Aşırı ısınan iPhone 15 bu kez WiFi hatasıyla karşı karşıya

Apple her yıl iOS için büyük bir güncelleme yayınladığında, kullanıcılar genellikle bu güncellemelerle gelen bazı garip hatalarla karşılaşıyor. iPhone 15 Pro ile ilgili aşırı ısınma sorunlarına ilişkin raporların ardından, bazı kullanıcılar şimdi de iOS 17'de özellikle iPhone 15 modellerinde Wi-Fi ile ilgili sorunlar yaşıyor.

9to5Mac'in haberine göre bazı kullanıcılar iPhone 15 veya iOS 17'ye yükseltme yaptıklarından beri Wi-Fi sorunları yaşadıklarını kaydetti. WiFi sorunu yaşayan kullanıcılardan biri olan David Chen'e göre, uygulamalar içerik yükleyemiyor ya da bağlantı çok yavaş. Bir başka kullanıcı ve aynı zamanda uygulama geliştiricisi Willian Max de iPhone 15 Pro Max'i Wi-Fi'a bağlandığında olağandışı bir yavaşlık fark ettiğini söyledi.

İnternette WiFi sorunu yaşayan pek çok kullanıcının şikayeti bulunuyor. Apple Community forumlarındaki bir kullanıcı, iPhone 15 Pro'sunda Wi-Fi bağlantısının periyodik olarak kesildiğini ancak diğer tüm cihazlarda sorunsuz çalıştığını söyledi. X'te ise bir kullanıcı iPhone'u Wi-Fi'ye bağlıyken "sayfaların çok yavaş yüklendiğini" söyledi.

Uçuş modu üzerinden geçici çözüm

Reddit'te de benzer raporlar var. Bir kullanıcı Wi-Fi kanal aralığını 20 MHz, 40 MHz veya 80 MHz olarak ayarlamanın sorunları çözdüğünü iddia ediyor. Başka bir kullanıcı ise aynı gönderide "Bağlandım ama zaman zaman iPhone'um hiç veri almıyor, bu yüzden uçuş moduna alıp tekrar kapattım ve tekrar çalışıyor" dedi.