13 Nisan 2024, Cumartesi
Haber Giriş: 16.09.2022 19:45 | Son Güncelleme: 16.09.2022 19:57

Donald Trump: Adaylığım engellenirse büyük sorunlar olacağını düşünüyorum

ABD eski Başkanı Donald Trump, savcılar yoluyla başkan adaylığının engellenmesine ABD halkının dayanamayacağını ve bunun büyük problem olacağını söyledi
Donald Trump: Adaylığım engellenirse büyük sorunlar olacağını düşünüyorum

Katıldığı yayında radyo programcısı Hugh Hewitt'in sorularını yanıtlayan ABD eski Başkanı Donald Trump, savcılar tarafından yapmadığı bir şeyle suçlanarak gelecek seçimlerde başkanlık adaylığının engellenmesi ihtimaline ilişkin soruya, "ABD halkının buna dayanacağını sanmıyorum ama böyle bir şey olsaydı bu ülkede belki de daha önce hiç görmediğimiz sorunlar yaşardınız diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"Bu kışkırtmak değil"

Aynı zamanda Washington Post'ta köşe yazarı ve Fox News kanalında siyaset yorumcusu olan Hewitt'in, "sorun" ifadesinin medya tarafından "şiddeti teşvik" şeklinde anlaşılabileceği uyarısı üzerine Trump, "Büyük sorunlar olacağını düşünüyorum. Sadece buna dayanacaklarını sanmıyorum. Bu, kışkırtmak değil. Ben sadece fikrimin ne olduğunu söylüyorum" şeklinde konuştu. 

"Ben yanlış bir şey yapmadım"

Eski Başkan, Hewitt'in "Bir savcı isterse jambonlu sandviç hakkında suç duyurusunda bulunabilir diye bir söyleminiz var. Suçlansanız bile başkanlığa aday olacak mısınız?" sorusunu, "Suçlanmayı hayal edemiyorum. Ben yanlış bir şey yapmadım" diye cevapladı. 

"Ben harika bir başkandım"

Trump, hakkındaki suçlamaların hepsinin üstesinden geldiğini, Rusya ve Mueller raporu konusunda haklı çıktığını, Rusya ile asıl alışveriş yapanların Demokratlar olduğunu iddia etti. 

"Üstüne üstlük, kabul edelim, ben harika bir başkandım. En büyük vergi indirimleri, ordumuzu yeniden inşa etme, tarihin en büyük düzenleme kesintileri, tarihin açık ara en büyük istihdam rakamları arasında daha fazlasını yaptık" diyen Trump, başkanlık döneminin başarılı olduğunu savundu.

Kaynak: AA