18 Nisan 2024, Perşembe
Haber Giriş: 08.09.2022 22:07 | Son Güncelleme: 08.09.2022 22:19

İngiltere'nin yeni Kralı 3. Charles'tan ilk açıklama: Çok sevilen bir annenin derin yasını tutuyoruz

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in hayatını kaybetmesinin ardından oğlu Charles, Kral ünvanını elde etti. Kral III. Charles, yayınladığı ilk mesajda annesinin ölümüne dair duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
İngiltere'nin yeni Kralı 3. Charles'tan ilk açıklama: Çok sevilen bir annenin derin yasını tutuyoruz

Buckingham Sarayı, İngiltere Kralı III. Charles tarafından yapılan açıklamayı yayımladı. Twitter'daki resmi hesaptan yayınlanan açıklamada "Majesteleri kraldan" ifadeleriyle paylaşıldı. Açıklamasında "Sevgili annem Majesteleri Kraliçe'nin ölümü benim için ve tüm aile bireyleri için büyük üzüntüye yol açmıştır" diyen Kral Charles, hem bir kraliçenin hem de "çok sevilen bir annenin" yasını tuttuklarını ifade etti. 

Kral Charles, yas ve tahtın değişimi süresince Kraliçe Elizabeth'e duyulan saygı ve sevginin kendilerine teselli olacağını belirtti. Kraliçe Elizabeth'in ölümünün ardından Buckingham Sarayının kapısına ölüm ilanı asıldı.

 

İlanda İngiliz kraliyet ailesinin "Kraliçe bu öğleden sonra Balmoral'da huzur içinde yaşamını yitirmiştir. Kral ve eşi kraliçe bu akşam Balmoral'da kalacak ve yarın Londra'ya döneceklerdir" şeklindeki mesajı yer aldı.