19 Nisan 2024, Cuma
Haber Giriş: 25.07.2022 12:33 | Son Güncelleme: 25.07.2022 12:40

Trump'tan LGBT'ye tepki: Yalnızca erkekler ve kadınlar vardır

Eski ABD Başkanı Trump, LGBT'ye tepki göstererek, "Biz iki cinsiyete inanıyoruz. Yalnızca erkekler ve kadınlar vardır" dedi. Öte yanda eski ABD Başkanı trans bireylerle ilgili olarak da 'katı yasaklar uygulamamız gerekiyor' ifadesini kullandı
Trump'tan LGBT'ye tepki: Yalnızca erkekler ve kadınlar vardır

Eski ABD Başkanı Donald Trump, LGBT grubuna tepki göstererek, sadece iki cinsiyetin varlığına inandığını açıkladı. Fox News'in haberine göre, hafta sonu Florida'da düzenlediği mitingde gençlere hitap eden Trump, LGBT grubu için "Bu topluluk, solcu cinsiyet ideolojisine ve toksik bir ırk teorisine inanmış durumda. Biz ise iki cinsiyete inanıyoruz. Yalnızca erkekler ve kadınlar vardır" ifadesini kullandı.

 Trump, "Çocuklarınıza 20 dakika bakıcılık yapmalarına izin vermeyeceğiniz bu insanlara güvenemezsiniz. Öyleyse neden milyonlarca Amerikalı öğrenciyi günlerce, hatta yıllarca eğitmelerine izin verelim ki" diye konuştu.

"Trans bireylere katı yasaklar uygulamamız gerekiyor"

Eski ABD Başkanı Trump, trans bireylerle ilgili olarak da "Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan çocuklara uygunsuz gelebilecek ırksal, cinsel ve politik unsurların öğretilmesi konusunda katı yasaklar uygulamamız gerekiyor" dedi.

1900'lardan itibaren kullanılmaya başlayan "LGBT", eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelimedir.