14 Nisan 2024, Pazar
Haber Giriş: 27.02.2024 20:21 | Son Güncelleme: 27.02.2024 20:23

Hepsiburada üst yönetiminde önemli atama

Hepsiburada'da Lojistik Grubu Üst Yöneticiliği (CEO) görevine mart sonu itibarıyla Hakan Karadoğan atandı
Hepsiburada üst yönetiminde önemli atama

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hepsiburada, bugün yaptığı açıklamayla 25 Mart 2024 itibarıyla Lojistik Grubu CEO’luğu görevine Hakan Karadoğan'ın atandığını duyurdu.

Karadoğan Hepsiburada operasyon ve şirketin kargo taşımacılığı hizmeti veren HepsiJET’in sorumluluklarını, hali hazırda bu görevi yürütmekte olan ve görevinden ayrılma kararı alan Operasyon Grup Başkanı Mehmethan Yallagöz'den devralacak.

Karadoğan ayrıca Hepsiburada’nın B2B müşterilerine depolamadan, sipariş karşılamaya, paketlemeden hızlı teslimata kadar uçtan uca lojistik çözümler sunan ve 7/24 hizmet sağlayan tüm lojistik şirket ve süreçlerinin liderliğini de üstlenecek.

Üretim, tedarik zinciri yönetimi ve lojistik konularında 30 yıllık küresel ve yerel deneyime sahip olan Karadoğan 6 yıldır Amazon Türkiye Operasyonlar Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Hakan Karadoğan kimdir?

Karadoğan, lisans derecesini 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden aldı. Kariyerine Areva T&D Türkiye’de başlayan Karadoğan, Alstom Grid ve General Electric Grid Solutions’ta çeşitli üst düzey pozisyonlarda yer aldı. General Electric deneyimi içinde altı sene Üretim Hattı Genel Müdürü olarak Çin’de çalıştı. 30 yıllık kariyeri boyunca mühendislik, üretim, tedarik zinciri yönetimi ve lojistik gibi alanlarda küresel ve yerel liderlik görevlerinde bulunan Karadoğan, 2018 yılı Ocak ayından bu yana Amazon Türkiye bünyesinde Operasyonlar Genel Müdürü göreviyle Amazon’un Türkiye operasyonlarının kurulması sürecinde çeşitli sorumluluklar üstlendi.