30 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 12.06.2023 19:16 | Son Güncelleme: 12.06.2023 19:26

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan Marsh McLennan yönetiminden ayrıldı

TCMB'nin yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan küresel finans danışmanlığı şirketi Marsh McLennan'ın yönetim kurulundaki görevinden istifa etti
TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan Marsh McLennan yönetiminden ayrıldı

TCMB Başkanlığı'na atanan Hafize Gaye Erkan, Marsh McLennan yönetiminden ayrıldı.

Marsh McLennan'ın Yönetim Kurulu Başkanı Edward Hanway, Yönetim Kurulu'nda görev alan Erkan'ın görevden ayrılmasına dair yaptığı açıklamada "Marsh McLennan'daki hizmetleri ve Yönetim Kurulu'ndaki deneyimi ile kurumumuza katkı sağlayan Erkan'a teşekkürlerimizi sunuyor, yeni görevinde kendisine başarılar diliyoruz" ifadesini kullandı.

Erkan 2022'de, Fortune 500'de yer alan Marsh McLennan'ın yönetim kuruluna katılmış, bu süre zarfında Denetim ve Yönetim ile Yönetişim komitelerinde görev almıştı.

Erkan geçen hafta Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile TCMB Başkanı olarak atanmış, böylelikle Erkan, TCMB’nin ilk kadın başkanı olmuştu.

130'dan fazla ülkede faaliyet gösteren Marsh McLennan, sigorta aracısı ve risk danışmanı olarak hizmet veriyor. Müşterilerinin toplam risk maliyetini azaltmaya yardımcı olmak için veri, teknoloji ve analizlerden yararlanarak sektör odaklı aracılık, danışmanlık, hasar çözüm hizmetleri sunuyor. Şirketin 85 binin üzerinde çalışanı bulunuyor ve yıllık geliri 20 milyar doların üzerinde.