13 Temmuz 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Video Giriş: 10.01.2024 13:06 | Son Güncelleme: 10.01.2024 13:13

3 Cisim Problemi’nden ilk fragman

Netflix, Game of Thrones’un yaratıcılarının, Liu Cixin’in aynı isimli roman üçlemesinden uyarladığı 3 Cisim Problemi’nin resmi fragmanını paylaştı. Sekiz bölümden oluşan dizide, 1960’lı yıllarda alınan önemli bir karar, yankılarını uzayı ve zamanı aşarak günümüze ulaştırıyor

Sıradışı hikayesiyle merakla beklenen 3 Cisim Problemi’nin yönetmenliğini, 2021 yılında Oscar’a aday olan Derek Tsang üstleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Jovan Adepo, John Bradley, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Zine Tseng, Saamer Usmani, Benedict Wong, Jonathan Pryce, Rosalind Chao, Ben Schnetzer ve Eve Ridley gibi isimler yer alıyor.

Dizide, evrenin tüm sorularına kimi zaman başını belaya sokabilecek kadar büyük bir merakla yaklaşan Jin Cheng (Jess Hong), henüz gerçek potansiyelini ortaya koyamamış Saul Durand (Jovan Adepo), insanlığa düşman olan herkesin ilk hedefi olabilecek kadar güçlü ve vizyoner Auggie Salazar (Eiza González) açık sözlü ve sevimli Jack Rooney (John Bradley) ve evrendeki rolünü yeniden düşündürecek kadar sarsıcı bir haberle yüzleşen Will Downing (Alex Sharp), insanlığın doğanın kanunlarını altüst eden büyük bir tehdit ile burun buruna gelmesi sonucu güçlerini birleştirerek Oxford Beşlisi'ni oluşturuyor.

 3 Cisim Problemi, 21 Mart 2024’te tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayınlanacak.

 3 Cisim problemi hakkında

1960'larda Çin'de yaşayan genç bir kadının aldığı önemli bir karar, uzay ve zamanı aşarak günümüzde yaşayan bir grup bilim insanında yankı bulur. Doğa kanunları gözlerinin önünde altüst olmaya başlayınca, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir grup seçkin bilim insanından oluşan bu ekip güçlerini insanlık tarihinin en büyük tehdidine karşı koymak üzere korkusuz bir dedektif ile birleştirir.

 •  Yönetmen: Derek Tsang
 • Senaristler: David Benioff, D.B. Weiss, Alexander Woo
 • Yapımcılar: David Benioff, D.B. Weiss, Alexander Woo, Bernadette Caulfield, Rian Johnson, Ram Bergman, Nena Rodrigue, Lin Qi, Zhao Jilong, Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Rosamund Pike, Robie Uniacke

Karakterler & Oyuncu Kadrosu:

 • Jin Cheng (Jess Hong) Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Evrenin en büyük gizemlerinin yanıtlarını bulmaya yönelik arzuları asla dinmeyen dâhi bir teorik fizikçidir. Merak duygusu, başını belaya sokmadığı müddetçe en güçlü özelliğidir.
 • Saul Durand (Jovan Adepo) Fizik alanında çalışan Saul, meslektaşları kadar yetenekli olsa da yeterince hırslı olmadığı için gerçek potansiyelini ortaya koyamamış bir araştırma asistanıdır. Acaba karşılaştığı en büyük zorluğun üstesinden gelebilecek mi?
 • Auggie Salazar (Eiza González) Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Nanoteknoloji alanının öncü isimlerinden biri olan Auggie, gelecekteki teorik sorunlardansa güncel sorunları çözmeye odaklıdır. Güçlü ve vizyoner kişiliği, onu insanlığın düşmanlarının doğal hedefi hâline getirmiştir.
 • Jack Rooney (John Bradley) Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Nobran, açık sözlü ve sevimli biri olan Jack, fizik diplomasını milyonlarca pauntluk bir çerez imparatorluğu kurarak değerlendirmiştir.
 • Will Downing (Alex Sharp) Oxford Beşlisi’nin üyelerinden biridir. Üniversite öncesi fizik eğitimi veren bir öğretmen olan Will, hayatını tamamen değiştirecek bir haber aldıktan sonra evrendeki rolünü yeniden düşünmek zorunda kalır.
 • Ye Wenjie (Zine Tseng & Rosalind Chao) Bir astrofizik dehası olan Ye Wenjie, Çin’deki Kültür Devrimi sırasında her şeyini kaybetmesinin ardından evrende yapayalnız hissetmektedir. 1960’larda aldığı bir kararın yüzyıllara yayılan yankısının zamanın sonuna bile ulaşabileceği düşünülmektedir.
 • Mike Evans (Ben Schnetzer & Jonathan Pryce) Geçmişte idealist bir çevreciyken milyarder bir petrol kralına dönüşmüştür ve sahip olduğu imkânları, çok özel bir göreve destek sağlamak için kullanmaktadır.
 • Thomas Wade (Liam Cunningham) Dünyanın en seçkin istihbarat operasyonu ekibinin karizmatik lideri ve gezegen savunma çalışmalarının stratejisti olan Wade, emsalsiz bir geniş görüşlülüğe sahiptir. İnsanları piyon olarak görür ve genellikle yaptığı riskli hamlelerden sonuç alır.
 • Tatiana (Marlo Kelly) Doğduğu günden itibaren Mike Evans’ın organizasyonun çatısı altında yetiştirilen Tatiana, hayatını her ne pahasına olursa olsun uzaylıları Dünya’ya getirmeye adamıştır.
 • Sofon (Sea Shimooka) Sanal gerçeklik oyunundaki bir karakterdir.
 • Raj Varma (Saamer Usmani) Asker çocuğu olan Raj, kendisini görevine adamış bir deniz subayıdır. Kız arkadaşı Jin ile ilişkisi, görevi sırasında ikincil zayiat riskine yol açmaktadır.
 • Mürit (Eve Ridley) Sanal gerçeklik oyununda Jin’in karşısına çıkan 9 yaşındaki bir karakterdir.

 

 

 

Benzer Videolar