12 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 15.06.2022 11:20 | Son Güncelleme: 15.06.2022 12:04

Netflix 4,5 milyon dolar ödüllü gerçek Squid Game yarışması çekiyor

Dijital video platformu Netflix, Güney Kore yapımı Squid Game adlı diziden esinlenen bir yarışma programı için katılımcı başvurularını almaya başladı. Birinci 4,56 milyon dolar ödül ile televizyon tarihine geçecek
Netflix 4,5 milyon dolar ödüllü gerçek Squid Game yarışması çekiyor

Netflix salı günü Banff World Media Festivali'nde Squid Game'den esinlenen küresel distopik bir realite TV prodüksiyonu hazırladığını duyurdu. Netflix'in en çok izlenen dizisinde bir grup yarışmacı, birbirlerinin hayatları pahasına, büyük para ödülü için çeşitli oyunlarda mücadele ediyordu. Ancak Netflix'in diziden esinlenen yarışmasında katılımcıların hayatı tehlikede olmayacak. Yarışmacılar en kötü senaryoda evlerine elleri boş dönecek.

Squid Game set fotoğrafları

Fox'un, X Factor'ü daha önce 5 milyon dolarlık kayıt sözleşmeleri vermiş olsa da, Platform yaptığı açıklamada, 10 bölümlük Squid Game: The Challenge yarışmasının, reality şov tarihindeki en kalabalık ekipli ve en büyük para ödüllü şov olacağını iddia ediyor.

456 yarışmacı olacak

Yarışma için tüm dünyadan 456 oyuncu seçilecek.  Katılımcılar orijinal diziden esinlenen yarışmalarda ve yenilerinde mücadele ederken stratejileri, ortaklıkları ve karakterleri de teste tabi tutulacak ve bu sırada çevrelerindeki katılımcılar elenecek.

Squid Game yarışmasına katılım şartları

Yarışmaya katılabilmek için en az 21 yaşında olmak, İngilizce konuşabilmek ve 2023'ün ilk aylarında 4 haftalık çekim için müsait olmak gerekiyor. Platformun yarışmacı seçimi için açtığı web sayfasında ABD, İngiltere ve Global olarak üç başvuru seçeneği bulunuyor.

Squid Game, Netflix'in şu ana kadar en çok izlenen orijinal içeriği oldu. 2021'in Eylül ayında yayına giren dizi, ilk 28 gün içinde 111 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

Netflix ayrıca dizinin ikinci sezonu için de onay verildiğini açıklamıştı.

Dizinin senarist, yapımcı ve yönetmeni Hwang Dong-hyuk "Dizinin ilk sezonunu hayata geçirmek 12 yıl aldı ama en popüler dizi olması sadece 12 gün sürdü" demişti.

(Kaynaklar: The Hollywood Reporter, CNN Entertainment, BBC Türkçe)