25 Temmuz 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.07.2024 15:40 | Son Güncelleme: 05.07.2024 15:43

Paris 2024 Yaz Olimpiyatları heyecanı başlıyor

2024 Paris Olimpiyat Oyunları için geri sayım tüm heyecanıyla devam ediyor. Olimpiyatlarda yarışan sporcuların antrenmanları ve adanmışlık hikayeleri farklı belgesellerle ekrana geliyor
Paris 2024 Yaz Olimpiyatları heyecanı başlıyor

Zafer Peşinde: Paris 2024

Zafer Peşinde: Paris 2024 (Chasing Glory) isimli yedi bölümlük belgeselde, olimpiyatlara hazırlanan yedi sporcunun (400 metre rekortmeni Norveçli Karsten Warholm, Sloven dağcı Janja Garnbret, Hollandalı koşucu Menno van Gorp, İngiliz kısa mesafe koşucusu Dina Asher-Smith, Slovak bisikletçi Peter Sagan ve Fransız sörfçü Vahine Fierro) hikayeleri 7 bölüm boyunca ekrana gelecek.

Olimpik Duraklar

Olimpik Duraklar (Olympic Outposts) isimli dört bölümlük belgeselde ise beklenmedik yerlerdeki ekstrem spor tutkularını keşfeden global bir yolculuk ekrana geliyor. Yerel topluluklar, rekabet motivasyonlarını anlatıyor. Olimpik Duraklar, 7 Temmuz ve 14 Temmuz Pazar günleri saat 16.00’da iki bölüm üst üste DMAX’te olacak.

Rio Olimpiyatları: Perde Arkası

Rio Olimpiyatları: Perde Arkası (Viva), Rio de Janeiro'da düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları'nın olağanüstü açılış törenine odaklanıyor. Olimpiyatlar için hazırlanan Brezilya'nın ulus olarak hazırlıkları ekrana geliyor.

On İnanılmaz Atlet

Yayınlanacak On İnanılmaz Atlet (The Olympians) isimli 60 dakikalık orijinal belgeselde; farklı uluslardan ve spor geçmişlerinden gelen üst düzey on olimpiyat madalyalı sporcunun (Fransız dekatloncu Kevin Mayer, İspanyol kanocu Saul Craviotto, Fransız sörfçü Pauline Ado, İngiliz yüzücü Adam Peaty, Alman masa tenisi oyuncusu Timo Boll ve İtalyan yüksek atlamacı Gianmarco Tamberi), dört yıl boyunca oyunlar için verdiği çaba, yaptıkları antrenmanlar ve adanmışlık hikayeleri ekrana gelecek.

Armand Duplantis’in hikayesi Sınırları Aşmak

Sırıkla atlama dalında şimdiye kadar 6 kez dünya rekoru kıran Armand "Mondo" Duplantis, azmi sayesinde asrın en olağanüstü atletlerinden biri olmayı başardı. Bakalım çıtayı artırmaya devam edebilecek mi?

Greg Minnaar: Son Yarış

Dağ bisikleti efsanesi Greg Minnaar, kariyerini beşinci dünya şampiyonluğuyla sonlandırmak istiyor. Greg Minnaar yaşça iki kat büyük olduğu atletleri bakalım yine geçebilecek mi?

 

DMAX Kanal Bilgileri; Digiturk 186, D-Smart 46, Kablo TV 35, Tivibu 54, TV+ 39, Türksat 4A, S Sport Plus.