20 Temmuz 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 19.09.2023 11:21 | Son Güncelleme: 19.09.2023 14:42

9. İstanbul Coffee Festival'de neler yaşandı?

14-17 Eylül arası Tersane İstanbul’da gerçekleşen 9. İstanbul Coffee Festival’de 50 bine yakın ziyaretçi, 150'den fazla markayla buluştu. Müzik, sergi, kahve ve eğlencenin bir arada olduğu festivalde düzenlenen workshoplarda kahve teknikleri ve kahve makinesi nasıl seçilmeli konuları dikkat çekti
9. İstanbul Coffee Festival'de neler yaşandı?

İstanbul Coffee Festival 2023 yılında Kahveye Aç Gözlerini sloganıyla 9. kez kahve severlerle buluştu. Bol kahve, eğlence, konserler ve workshoplarla dolu olan, 14-17 Eylül arasında Tersane İstanbul’da gerçekleşen İstanbul Coffee Festival sona erdi.   

Deprem bölgesinden kahveciler de katıldı

4 gün süren festival süresince ICF sahnesinde Kolpa, Bedük, Göksel, KÖFN, İkilem, Jabbar, Can Bonomo ve daha birçok sevilen isim sahne alırken, festivaldeki workshop ve atölyelerde ise alanında uzman birçok kişi kahvenin püf noktalarını anlattı. Deprem bölgesinde faaliyet gösteren kahvecilere ayrılan True Artisan Cafe ise uğrak duraklardan biri olurken, katılımcılar, Kahramanmaraş, Antakya, Gaziantep ve Adana'dan gelen kahvelerin tadına doyamadı. La Marzocco Turkey’in Floransa'dan İstanbul'a Uzanan Yol Accademia Del Caffe Espressro Sergisi ise ilgiyle gezilen alanlar arasında yer aldı.

Hangi kahve makinesi seçilmeli?

En çok ilgi çeken workshoplar ise; Kahve Demleme Teknikleri, Soğuk Kahve Demleme Metotları, Ev ve İşyeri İçin Kahve Makinesi Nasıl Seçilmeli, Tüketiciler Nasıl Kahve Sevdiklerini Gerçekten Biliyor Mu? workshopları oldu.

 Festival alanına ek seferler düzenlendi

Haliç’in en güzel noktasında denize sıfır bir alanda yer alan ve tarih kokan Tersane İstanbul’da gerçekleştirilen festivalde, festival tarihlerinde Boğaz hattı ile Anadolu Yakası’ndan gelişler için alternatif destekler ve ring seferler de sağlandı.  Festivalde yüz boyama atölyeleri ve kahve bardaklarına karikatürler çizimleri ise en çok ilgi gören etkinlikler arasında yer aldı.

150’ye yakın marka katıldı

14-17 Eylül’de Tersane İstanbul’da festivale, 150’den fazla marka katılırken, festival boyunca 30 canlı konser, 20 Workshop ve 20 seminer gerçekleşti. 50 binden fazla kişinin ziyaret ettiği ve renkli anlara sahne olan festivalde katılımcılar, kahve kadar müzik, eğlence ve söyleşilere de doydu. Festival, Bitexen, Media Markt, TT Prime ve Hyundai başta olmak üzere birçok sponsorun katkısıyla gerçekleşti.