10 Aralık 2023, Pazar
Haber Giriş: 17.11.2023 09:10 | Son Güncelleme: 17.11.2023 09:15

Sinema rehberi: 5 yeni film vizyonda

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta komediden dramaya, animasyondan aksiyona 5 yeni yapım izleyiciyle buluştu. Haftanın öne çıkan yapımı ise Katniss Everdeen'den öncesine giderek Coriolanus Snow'un gençliği ve 10. Açlık Oyunları'nı anlatan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı filmi
Sinema rehberi: 5 yeni film vizyonda

Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam'ın podcast olarak başlattığı aynı isimli mizah programının sinema uyarlaması Meksika Açmazı sinemaseverlerle buluşacak. Yönetmen koltuğuna Alper Mestçi'nin oturduğu filmde, aldıkları teklif üzerine Kapadokya'ya giden ve burada ilişkilerini tehdit eden bir dizi olay yaşayan üç arkadaşın yaşadıkları işleniyor.

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı

Francis Lawrence'ın yönettiği Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı, Coriolanus Snow'un Panem'in başına geçmeden yıllar önce, 18 yaşındaki hikayesini konu ediniyor. Aksiyon sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen yapım, Açlık Oyunları serisinin ana karakteri Katniss Everdeen'den öncesine giderek Coriolanus Snow'un gençliği ve düzenlenen 10. Açlık Oyunları'nı odağına alıyor.

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı fragmanı:

Birkaç Mısraymış Meğer

Senaristliğini ve yönetmenliğini Hüsamettin Elçi'nin üstlendiği Birkaç Mısraymış Meğer, iki genç arasında yaşanan duygu dolu platonik bir aşk hikayesini ele alıyor. Seyit Taha Elçi ve Şermin Güven'in başrollerini paylaştığı film, geçmişte yaşanan aşkların naifliğini ve duygu yoğunluğunu beyaz perdeye taşıyor.

Alya

Bilim kurgu ve aksiyonu bir araya getiren Alya, özel güçleri olan kadın kahramanın yaşadıklarını sinema perdesine yansıtıyor. Gerçek kimliğini bulmak zorunda olan, hafızası silinen bir ajanın hikayesini konu edinen filmin yönetmenliğini Jandae Percem üstleniyor. Filmin başrollerinde ise ünlü şarkıcı Edis ve Jandae Perçem'in yanı sıra Hande Ataizi, Alper Atak, Gonca Vuslateri ve Beste Kökdemir rol aldı.

Cin Gelini

Haftanın korku filmlerinden Cin Gelini, araştırma yapmak için gittikleri köyde kendilerini beklenmedik olayların içerisinde bulan araştırma grubunun hikayesini anlatıyor.