24 Temmuz 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 08.07.2024 15:27 | Son Güncelleme: 08.07.2024 16:03

Teoman’ın efsanevi Gitarı Cash on the Table müzayedesinde

Teoman yarın düzenlenecek olan Cash on the Table müzayedesine gitarını bağışladı. 21.21'de ilk kez online olarak gerçekleşecek olan müzayedede sanatçının kariyeri boyunca tüm bestelerini yaptığı 30 yıllık gitarı açık arttırmaya çıkacak. Elde edilen gelir ise Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlanacak
Teoman’ın efsanevi Gitarı Cash on the Table müzayedesinde

Bosphorus Art Society (B.A.S.), 8 Temmuz Pazartesi günü saat 21:21’de, Cash on the Table markası altında online olarak gerçekleştireceği özel müzayede sanatseverleri ve koleksiyonerleri buluşturacak.  Bu özel etkinliğin en dikkat çekici parçası ise rock müziğin efsanevi ismi Teoman’ın 30 yıl boyunca tüm bestelerini yaptığı ikonik gitarı olacak. Teoman’ın müzayede de yer alacak efsanevi gitarının satışından elde edilen gelir çocuk esirgeme kurumuna bağışlanacak.

Müzayedede, multidisipliner sanatçılar ve ünlü isimlerin eserleri de yer alacak. Sadece müzik değil resim sanatında da kendini kanıtlamış Mercan Dede, ünlü tiyatrocu ve oyuncu Güven Kıraç’ın eserlerinin yanı sıra Beyazıt Öztürk portreleri ilk kez sanatseverlerle buluşacak. Müzayede de ayrıca Sinan Çetin’in renk yeteneğiyle dolu çalışmaları, Abdullah Oğuz’un eserleri, Can Bonomo’nun şiirleri, yazıları ve şarkıları kadar güzel resimleri ile Alinur Velidedeoğlu’nun 3 metrelik krom tabloları sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Müzayede de ayrıca dünyaca ünlü tasarım ve dizayn markalarının özel parçaları da yer alacak. Bu markalar arasında Philip Starck, Karim Raşit, Kartell, Harley Davidson, Vestaboard, Corvette, McIntosh, Nakamichi, Hermes, Norman Foster, Eames, Cini Boeri, Shiro Kuramata, Gerrit Rietveld, Patricia Urquiola, Carlo Constantini ve Keith Haring bulunuyor.

Müzayede, 8 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21:21’de www.cashonthetableauction.com adresinden online olarak gerçekleşecek.