28 Şubat 2024, Çarşamba
Video Giriş: 08.09.2023 15:58 | Son Güncelleme: 08.09.2023 16:30

Yaratılan'dan ilk fragman

Frankenstein'ın korku ve mucize dolu hikayesi Türk televizyonlarına taşınıyor. Çağan Irmak'ın yeni dizisi Yaratılan 20 Ekim'de Netflix ekranlarında izleyiciyle buluşacak

Babam ve Oğlum, Issız Adam ve Dedemin İnsanları gibi popüler dram filmleriyle tanınan 53 yaşındaki yönetmen Çağan Irmak'ın yönetmenliğini üstlendiği Frankenstein uyarlaması Yaratılan'dan ilk fragman yayınlandı. Birinci sezonu 8 bölümden oluşacak olan dizi 20 Ekim'de Netflix ekranlarında izlenebilecek.

Dizi'nin başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez yer alırken oyuncu kadrosunda ayrıca Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül ve Şennur Nogaylar gibi isimler yer alıyor.

Yaratılan'ın konusu

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bursa’dan İstanbul’a uzanan bu epik öyküde 'Yaratılan', insanoğlunun en temel sorularından biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanıyor. Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir.

İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.

Benzer Videolar