26 Eylül 2022, Pazartesi
Haber Giriş: 20.06.2022 18:43 | Son Güncelleme: 20.06.2022 19:09

Türkiye'deki en ucuz otomobil Citroen Ami, 25 dakikada tükendi (Her 1 dakikada 2 satış)

Citroen'in geçen yıl aralık ayının sonundan bu yana kurumsal müşterilere satışını yaptığı yüzde 100 elektrikli mobilite aracı Ami'yi perakende satışa sunmasından kısa bir süre sonra ilk 50 araçlık parti tükendi. Böylece her 1 dakikada 2 adet Ami satışı gerçekleşti
Türkiye'deki en ucuz otomobil Citroen Ami, 25 dakikada tükendi (Her 1 dakikada 2 satış)

219 bin TL etiketli Citroen Ami'nin, online satışa açılmasından 25 dakika sonra ilk partisinin tamamı tükendi.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, "Ami modelimizi de Türkiye pazarına sunarken ne kadar doğru bir iş yaptığımızı aldığımız karşılıkla görüyoruz. Şehir içi mobilite çözümü Citroen Ami, ilk günden bu yana çok ciddi bir talep görüyor. Lansmanımızdan bu yana 400 adet kurumsal satış gerçekleştirmiştik. Perakende tarafında da ilk parti araçlarımızın online satış sistemimiz aracılığıyla 25 dakika içerisinde tükenmiş olması gelecekte bu modelin çok daha başarılı yerlere gelebileceğinin ve hedeflerimizin de üzerine çıkabileceğimizin bir göstergesi. Online kanallar üzerinden satışını gerçekleştirdiğimiz yüzde 100 elektrikli mobilite çözümümüz Ami'nin, ilk yılında önemli bir başarı elde ederek 1000 adet seviyelerinde toplam satışa ulaşmasını hedefliyoruz."

Citroen'den yapılan açıklamaya göre, Ami her 1 dakikada 2 adet satıldı

Tek şarj ile 75 kilometre sürüş imkanı

Müşteriler, Ami'yi web sitesi üzerinden bayilerin de entegre olduğu bir sistem aracılığıyla satın alıyor. Bütün bu yolculuğun sonunda ise online olarak satın alınan Ami'ler müşterilerin istedikleri adreslere teslim ediliyor.

Araç, 45 km/saate kadar hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri sayesinde ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bir bisiklet. Ami ayrıca, tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor.

5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya araç zeminine gizlenmiş durumda ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile kolaylıkla şarj edilebilen araç için, 220 Volt standart prizde tam şarj için üç saat yeterli oluyor. Standart prizde şarj olan araçla, özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.

Kaynak: AA