29 Kasım 2022, Salı
Haber Giriş: 19.09.2022 09:42 | Son Güncelleme: 19.09.2022 14:15

LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri iptal edildi

Sosyal medya hesabından LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren bir mesaj paylaşan Aleyna Tilki'nin Çorum'da vereceği konser iptal edildi. Osmancık Belediyesi, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı
LGBTİ karşıtı yürüyüşe tepki gösteren Aleyna Tilki'nin Çorum'daki konseri iptal edildi

Aleyna Tilki, Twitter hesabından "LGBTİ artı karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç" paylaşımında bulundu. 

Bunun üzerine Osmancık Belediyesi, Aleyna Tilki'nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin iptal edildiğini duyurdu. Belediye'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Açıklamaları üzüntüyle karşılanmıştır"

"Belediyemizce Osmancık pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali, 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir. Festival kapsamında 'halk konseri' ve 'gençlik konseri' olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle gençlik konserine şarkıcı Aleyna Tilki davet edilmiştir. İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki'nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Aleyna Tilki'nin daha önce Çorum’da düzenlenecek olan Pırlanta Pirinç Festivali'ndeki konseri iptal edilmişti.  22 yaşındaki bunun üzerine "Hepimizin iyileşmesi için daha çok müziğe ihtiyaç var" açıklaması yapmıştı.