13 Haziran 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 22.03.2024 13:00 | Son Güncelleme: 22.03.2024 15:35

CHP'li Başarır'dan Turgut Altınok’a: Nereden buldun bu parayı

Ali Mahir Başarır,  Turgut Altınok’un mal varlığına ilişkin "Ankara’daki dairelerini, Antalya’daki dairelerini, şirketlerini, dükkanlarını hesapladım, 1 milyar dolar yapıyor. Sabancı Ailesi'nin, Koç Ailesi'nin yaklaşık olarak sekizde biri. Kardeşim sen nereden buldun bu parayı?" dedi
CHP'li Başarır'dan Turgut Altınok’a: Nereden buldun bu parayı

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınokun mal varlığına ilişkin seçim çalışması için gittiği Bolu’da açıklama yaptı. Başarır, şunları kaydetti:

  • Turgut Altınok’un 700 tane de Antalya’da dairesi çıktı, dediler. Buraya gelirken Ankara’daki dairelerini, Antalya’daki dairelerini, şirketlerini, dükkanlarını hesapladım, 1 milyar dolar yapıyor.
  • Sabancı Ailesi'nin, Koç Ailesi'nin yaklaşık olarak sekizde biri. Kardeşim sen nereden buldun bu parayı? Ben Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyorum, AKP’yi tarif eden bir adayı başkente koymuş.
  • Koç Ailesi okullar yaptırdı, vergiler verdi, binlerce insan çalıştı, Sabancı Ailesi öyle. Bu Turgut Altınok ne yaptı? Belediye başkanlığı yaptı. Vah ki vah.

Başarır, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'a sözlerini de anımsatarak, "'Murat malına sahip çık' diyor. Babasının malı ya! O üç koyuna da sahip çıkamaz ya! Orası İstanbullunun vergileriyle yapıldı Cumhurbaşkanı. Eğer birine, malına sahip çık diyeceksen, Ankara Cumhuriyet Başsavcısına diyeceksin ki; malına sahip çık, Ankara’yı parsel parsel soymuşlar, Turgut Altınok’u yargıla, diyeceksin" dedi.