23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 21.05.2023 18:11 | Son Güncelleme: 22.05.2023 10:59

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz: ATA İttifakı resmen sona erdi

ATA İttifakı'nı oluşturan partilerden biri olan Adalet Partisi'nin genel başkanı Vecdet Öz, katıldığı bir programda yaptığı açıklamada ittifakın resmen sona erdiğini duyurdu. Öz, ittifakın dağılmasıyla artık her partinin kendi kararını verebileceğini kaydetti
Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz: ATA İttifakı resmen sona erdi

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın ikinci tur tutumunun ne olacağı merakla beklenirken, ittifakın bileşeni Adalet Partisi'nin genel başkanı Vecdet Öz'den yeni bir açıklama geldi. Halk TV'de konuşan Öz "ATA İttifakı resmen sona ermiştir. Her parti istediği kararı verir. Nezaketen birbirimize sorduk. Ümit Hoca'nın alacağı karara saygı duyarım. Sinan Oğan bey de bir oy almıştır, dilediği şekilde hareket edebilir" dedi.

Vecdet Öz programda şu sözleri kaydetti:

"Seçime girdik. Seçim neticelendi. Milli irade bize yüzde 5 oy verdi. Seçim devam ediyor. Bir karar vermek zorundaydık. Milli iradeye baskı olmaz. Deriz ki; biz böyle düşünüyoruz. Şu anda ATA İttfakı'nın kurulmasının sebebi; muhalefet. İlk önceliğimiz iktidarın gitmesidir. Dolayısıyla; şu anda bizim tercihimiz Kemal Kılıçdaroğlu'nun şahsına destek vermek oldu. Bu destek kararını kendisine ilettik. Bu demokratik bir hakkımızdır. Dolayısıyla seçmenlerimize biz böyle karar verdik diyoruz"