27 Mayıs 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 04.10.2023 10:24 | Son Güncelleme: 04.10.2023 10:31

Hava sıcaklıkları mevsim normallerine yükselecek

İç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak artacak. Yarından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor
Hava sıcaklıkları mevsim normallerine yükselecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Ordu, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Rize ve Siirt çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak artacağı, yarından itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul için 5 günlük hava durumu tahmini

 

Önümüzdeki beş günlük süreçte yurdun büyük bölümünde parçalı ve az bulutlu havanın hakim olması beklenirken, cuma günü Batı Karadeniz kıyıları ile Marmara'da Düzce, Kocaeli, İstanbul ve Kırklareli'nin kıyı kesimlerinde yağış görülecek.

Beş günlük süreçte günün en yüksek sıcaklık değerlerinin Ankara ve Samsun'da 22, İstanbul'da 23, İzmir'de 28, Antalya'da 29, Adana'da 32, Diyarbakır'da 29 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Cumartesi günü, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Batı Karadeniz ve Marmara'nın doğu kesimlerinde yağış geçişleri bekleniyor. Pazar günü ise Doğu Karadeniz kıyılarında yağış beklenirken yurdun kalan bölümlerinde yağış görülmeyecek.