23 Mayıs 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 04.12.2023 08:29 | Son Güncelleme: 04.12.2023 09:46

Yeni haftada hava nasıl olacak?

Yurdun büyük bölümünde etkili olan açık ve güneşli hava, yerini yağışa bırakıyor. Yeni hafta itibarıyla sıcaklıklar birkaç derece azalacak, yurdun büyük bölümünde yağış görülecek. Meteoroloji, özellikle yurdun batısı için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.
Yeni haftada hava nasıl olacak?

Haftanın ilk gününde özellikle Marmara'nın batısında; Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Yağışın etkisiyle sıcaklıklar birkaç derece düşecek. Ancak, yine mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Geçen hafta mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde olan sıcaklıklar yeni haftada yurt genelinde yine mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üstünde olacak

Ankara, İstanbul ve İzmir hava durumu

Ankara'da cuma gününe kadar kuvvetli yağış görülmeyecek. İstanbul ve İzmir'de ise sadece salı günü yağış yok, Çarşamba ve perşembe günü için Ankara'nın kuzey ve batı kesimlerinde kısa süreli sağanak görülebilir. Bir hafta boyunca İstanbul ve İzmir'de aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak beklentisi var. 

Yurdun doğusunda "kar" beklentisi

Doğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, yüksek rakımlarda kar yağışının etkili olması bekleniyor.