05 Mart 2024, Salı
Haber Giriş: 11.02.2024 10:35 | Son Güncelleme: 11.02.2024 10:45

Yeni haftada hava nasıl olacak?

Hafta başında yağışla birlikte batı bölgelerde biraz azalacak olan hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor
Yeni haftada hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, pazartesi gününden itibaren öncelikle yurdun batı bölgelerinde başlayacak yağışların, zamanla tüm yurtta etkili olacağı tahmin ediliyor.

Pazartesi günü Marmara, Ege ile Doğu Akdeniz'de etkili olacak yağışların salı günü iç kesimleri de etkisi altına alması bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren ise yağışlı sistem yurt genelinde etkili olacak.

Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde

Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta da yine mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın, pazar ve pazartesi günleri Ege ve Marmara'nın güneydoğusunda, güney ve batı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki 3 günlük süreçte günün en yüksek sıcaklık değerleri Ankara'da 15, İzmir'de 19, İstanbul'da 17, Antalya'da 20, Mersin'de 22, Diyarbakır'da 16 derece civarlarında seyredecek.