08 Şubat 2023, Çarşamba
Haber Giriş: 03.12.2022 10:40 | Son Güncelleme: 03.12.2022 10:56

Boris Johnson, Leonardo DiCaprio'ya ateş püskürdü

İngiltere eski başbakanı Boris Johnson, hava kirliliğine neden olan araçların Londra merkezine girmesini engelleme planına destek veren Oscarlı aktör Leonardo DiCaprio'ya tepki gösterdi
Boris Johnson, Leonardo DiCaprio'ya ateş püskürdü

İngiltere’nin başkenti Londra’nın belediye başkanı Sadiq Khan, halihazırda uygulanan ultra düşük emisyon bölgesi (ULEZ) sınırlarının şehirdeki 9 milyon insanın tamamını kapsayacak şekilde genişletilmesini savunuyor. İngiltere eski başbakanı Boris Johnson ise hava kirliliğine sebep olan araçların kent merkezine girmesini engelleme planının genişletilmesine karşı çıkanların başında geliyor. Çevre aktivisti olan Leonardo DiCaprio'nun Khan'ın planını desteklediğini duyurması Johnson'ın öfkelendirdi.

"Bedelini sürücüler ödeyecek"

Projenin sürücülere günlük 12.50 Sterlin maliyet çıkaracağına dikkat çeken Johnson, Oscar ödüllü oyuncuyu hedef aldı. Eski Başbakan "Kendisi özel jetlerle gezerken bu genişletmenin ceremesini sürücüler çekecek" dedi.

İklim yalancılığıyla suçlanıyor

Son olarak Don't Look Up filmiyle hayranlarının karşısına çıkan DiCaprio, çevreciler tarafından iklim yalancılığıyla suçlanıyor. İklim değişikliği konusundaki duruşuna rağmen sürekli çevreye zararı büyük olan özel jet ve yat kullanması oyuncuyu hedef haline getiriyor. DiCaprio, bu hafta Miami'deki sanat etkinliği Art Basel'e katıldı. Önceki gece İsveçli milyarder arkadaşının 150 milyon dolarlık süperyatındaki partide görüntülendi.