26 Mayıs 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 22.11.2022 16:54 | Son Güncelleme: 22.11.2022 17:54

İngiltere'de 2022'deki en popüler 100 bebek ismi açıklandı

İngiltere'de en popüler 100 bebek ismi açıklandı. Aralarında Nur, Ada ve Ayla'nın da olduğu listede Sophia ve Muhammed isimleri yılın en çok tercih edilen bebek isimleri oldu
İngiltere'de 2022'deki en popüler 100 bebek ismi açıklandı

San Francisco, New York, Chicago ve Los Angeles merkezli, ebeveynler ve anne babalar için gebe kalma, hamilelik, doğum ve erken çocukluk gelişimi hakkında bilgi sağlayan bir çevrimiçi medya şirketi olan BabyCentre'a göre, son altı yıldır Ulusal İstatistik Ofisi'nin listesinin başında yer alan Olivia artık Birleşik Krallık'ın favori kız ismi değil. İngiltere'de 2022 yılının en popüler bebek isimleri Sophia ve Muhammad.

Yıl boyunca on binlerce yeni ebeveyn çocuklarının isimlerini web sitesine kaydederek BabyCentre'ın uzman ekibinin ilk 100 listesini oluşturmasını sağladı. The Mirror'ın haberine göre, BabyCentre'ın araştırmasında 2021 yılında zirveye yerleşen Nuh ismi şu anda Muhammad'in gerisinde kalarak ikinci sıraya yerleşti.

BabyCentre İngiltere Genel Yayın Yönetmeni Sarah Redshaw, kuruluşun reality show programlarından esinlenen isimlerin popülaritesinde bir artış olduğunu fark ettiğini söyledi. Buna örnek olarak Liverpool'un yıldız futbolcusu Muhammad Salah'ın isminin önek alındığı biliniyor. Daily Mail'e konuşan bir uzman, Stormzy'nin eski kız arkadaşı Maya Jama'nın gelecek yıl Laura Whitmore'dan görevi devralacağı ve Love Island'a ev sahipliği yapacağı haberinin ardından Maya isminin ilk 100 sıralamasında dokuzuncu sırada yer aldığını kaydetti.

Ayrıca listeye giren erkek isimlerinde 45. sırada Ali, 51. sırada Yusuf, 80. sırada İbrahim 99. sırada Abdullah yer alıyor. Kız çocuklarının listesinde ise 30. sırada Ada, 31. sırada Nur, 40. sıra da ise Ayla isimleri var.