25 Mayıs 2024, Cumartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 07.12.2023 15:38 | Son Güncelleme: 07.12.2023 15:48

Meta, yapay zekayla fotoğraf üretme sitesi Imagine with Meta'yı duyurdu

Facebook, Instagram ve Whatsapp'ın ana şirketi Meta, yapay zekayla fotoğraf üretilmesine olanak sağlayan yeni internet sitesi Imagine with Meta'yı kullanıcıların erişimine açtı
Meta, yapay zekayla fotoğraf üretme sitesi Imagine with Meta'yı duyurdu

Sosyal medya devi Meta, platformlarında kullanılan yapay zekayla fotoğraf üretme özelliğini, internet sitesi olarak erişime sunduğunu duyurdu. Meta'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, şirketin, sosyal medya platformlarının mesajlar kısmında yapay zekayla fotoğraf üretme özelliğini, Imagine with Meta (Meta ile hayal edin) adıyla ABD'de erişime açık internet sitesi olarak kullanıma sunduğu belirtildi.

Takip için görünmez damga

Sosyal medya platformlarının mesajlarında kullanılabilen bu özelliğe, imagine.meta.com adresinden erişilebileceği kaydedilen açıklamada, yapay zekayla üretilen fotoğraflara ilişkin güvenlik adımları atıldığı da aktarıldı. Imagine with Meta'da üretilen fotoğraflara görünmez damga eklenerek fotoğrafın takip edilmesinin planlandığı anlatılan açıklamada, bu damganın uyumlu modellerle tespit edilebileceği kaydedildi. Açıklamada, yapay zekayla üretilen fotoğraflara eklenen damganın, fotoğrafın kırpılması, renginin değiştirilmesi gibi işlemlere karşı dirençli olacağı belirtildi.

Kaynak: AA