19 Nisan 2024, Cuma
Haber Giriş: 03.10.2023 11:41 | Son Güncelleme: 03.10.2023 12:30

Elon Musk'a yanlış kişiyi hedef gösterdiği gerekçesiyle karalama davası açıldı

California'dan bir kişi, X platformunda paylaşılan bir gönderide kendisini Proud Boys isimli aşırı sağcı gruptan biri gibi gösterdiği gerekçesiyle Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk'a karalama davası açtı
Elon Musk'a yanlış kişiyi hedef gösterdiği gerekçesiyle karalama davası açıldı

Davayı açan California'dan 22 yaşındaki Ben Brody, yanlışlıkla Proud Boys grubu üyelerinden biri olarak tanımlandığı X platformunda yayımlanan videolardaki kişinin kendisi olmadığını belirtti. Bir paylaşıma Musk'ın da yorum yapmasıyla gönderinin hızla yayıldığını ifade eden Brody, olayla ilgisi olmamasına rağmen Musk'ın yorumu yüzünden sosyal medya üzerinden tehdit aldığını ve tacize uğradığını kaydetti.

Brody, karalama davası açtığı Musk'tan en az 1 milyon dolar tazminat talep ediyor. X platformunda, haziranda, aralarında ABD'de 6 Ocak 2021'de Kongre binasına yapılan baskını organize ettiği belirtilen Proud Boys isimli aşırı sağcı grubun üyelerinin bulunduğu protesto videoları yayımlanmıştı. Bazı kullanıcılar ise bu paylaşımdaki bir kişiyi yanlışlıkla Ben Brody olarak tanımlayarak, hakkında asılsız söylentiler yaymıştı.

Kaynak: AA